„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DĖMESIO! KASMETINĖ KALĖDINĖ LABDAROS AKCIJA!
2009 11 18

n177331559085_8925

Pernai vykusi akcija onkologinėmis ligomis sergantiems vaikiukams buvo sėkmingesnė, nei svajojau. Todėl šiemet pagalvojau, kad Kalėdinė labdaros akcija  turi tapti gražia tinklaraščio tradicija.

Vieną vėlų šio rudens vakarą kalbėdama Skype su labdaros ir paramos fondo „Algojimas” vadove Aušra, papasakojau jai apie pernykštę tinklaraščio akciją ir pasiūliau šiemet ką nors daryti drauge. Fondas „Algojimas“ siekia keisti visuomenės požiūrį į negalią bei teikti visokeriopą pagalbą šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus. Kalbėdama su fondo vadove Aušra, su kuria kurį laiką kartu studijavome doktorantūroje, papasakojau apie „Dovanų Medį“.

„Dovanų medis“ („Giving Tree”)-  akcija, vykdavusi mano darbe Lietuvoje kiekvienais metais: Kalėdų metu koridoriuje būdavo pastatoma eglė, o ant jos kabinami popieriniai apskritimai, ant kurių – Grybo gatvės vaikų namų vaikų Kalėdiniai norai. Kiekvienas, kuris norėdavo, galėdavo nusikabinti po tokį „burbulą“, išpildyti vaiko norą, po to padėti dovanėlę prie eglės su priklijuotu „burbulu“, kad akcijos organizatoriai žinotų, kam skirta dovana.

„Burbulus“ kabinau ir nešiau ir savo artimiesiems, ir draugams, ir kartu su kursiokais pirkome dovanas keliems vaikams, ir važiuodavom su savo berniukais į parduotuves ir ieškodavome, pavyzdžiui, rožinės striukės, kurios norėjo mergaitė tokio pat amžiaus kaip Augustas…

Pasiūliau tą patį padaryti su neįgalių vaikučių norais Aušrai kartu su jos vadovaujamu fondu „Algojimas”. Aušrai ši mintis labai patiko – kad akcija būtų orientuota į konkrečias šeimas, konkrečius vaikus. Be to, fondas nusprendė akciją išplėsti, padaryti ją visuotine. Žinoma, labai džiaugiuosi tokia pradine idėjos sėkme, tačiau didžioji sėkmė glūdi JŪSŲ – akcijos dalyvių –  rankose. Taigi…kviečiu prisidėti prie Kalėdinio stebuklo kūrimo vaikams su negalia ir įsitraukti į akciją „Ištiesk gerumui ranką“.

Štai ką parašė fondas:
Šis projektas skirtas šeimoms, auginanančioms neįgalų vaiką. Tokių šeimų Lietuvoje yra apie 30 000. Daugiau nei puse iš jų – nepilnos. Tai tik statistiniai duomenys, už kurių slypi gausa problemų… Kviečiame nelikti abejingiems šių šeimų  sunkumams ir prieš šventes prisidėti prie neįgalių vaikų svajonių išpildymo.

Kaip vyks ši akcija?
1.    Šeima, kurioje auga neįgalus vaikas, užpildo anketą ir išsako savo svajonę. (Anketos jau yra „Algojimo” tinklalapyje: ANKETOS)
2.    Šeimų anketos su fotografijomis ir  įvardintais neįgalių vaikų poreikiais-svajonėmis  skelbiamos fondo „Algojimas” tinklalapyje. Prie šeimos anketos  galima pažymėti, jei nuspręsite  tos šeimos norą išpildyti.
O gal jūs nuspręsite keliese pildyt vieną norą, o gal vienas išpildysit kelis?…
3.     Fondas naudosis ir trumpuoju numeriu (Lietuvoje), kuriuo siunčiant žinutę su žodžiu „vaikams” į akcijos sąskaitą pateks 2 litai.
4.    Bus atidaryta speciali sąskaita (Lietuvoje), į kurią bus galima pervesti  grynuosius pinigus.

Kaip vyksta akcija Vilniuje?

Fondo informacija svajonių  pildytojams:
Asmuo, įmonė ar organizacija, panorėjusi išpildyti konkretaus vaiko svajonę, savarankiškai rūpinasi nupirkto daikto pristatymu konkrečiai šeimai. Fondas ,,Algojimas“ yra tik tarpininkas tarp vaiko (šeimos) ir aukotojo. Mes fiziškai ir finansiškai nepajėgtume surinkti nupirktų daiktų iš visos Lietuvos, o vėliau juos išvežioti šeimoms. Fondas atlieka tarpininkavimo vaidmenį tarp šeimų, aukotojų, užsienio bendruomenių. Portalo aptarnavimo programinė sistema sukurta taip, kad aukotojas mums praneš savo el. pašto adresą, o mes jam perduosime vaiko (šeimos) koordinates.  Aukoja konkretus žmogus (firma) konkrečiam vaikui (šeimai). Ir tarpusavyje sutaria kokiu būdu dovana pasieks vaiką (paštu, pristatys į namus, perduos kitu būdu ir t.t.)

Norėdami išpildyti konkretaus vaiko svajonę turite užpildyti štai tokią ANKETĄ.

Taip pat, manau, būtų naudinga, jei pasidalintumėte mintimis, kaip perduoti dovanas. Nes, pavyzdžiui, suku galvą dėl dviračių…Gal reiktų kaupti juos vienoje vietoje, o po to tartis, kad a)arba mūsų kokie pažįstami važiuodami pro šalį užvežtų arba b)tos šeimos kokie pažįstami, važiuodama pro šalį, „prigriebtų”. Nes šeimos juk iš visos Lietuvos… Pagalvojau, kad gaila, jog anketose nėra informacijos, kur šeima gyvena…

Šiuo metu aš asmeniškai sutariau, kad šeimos, kurios gyvena VILNIUJE ir turi dovanėlę konkrečiai šeimai, TAČIAU negali jos perduoti (pavyzdžiui, norėtų atiduoti savo televizorių arba padovanoti kompaktinių diskų grotuvą ir pan.), GALI VISA TAI PERDUOTI KOORDINATOREI INDREI VILNIUJE. Indrės kontaktai:

a) elektroninis paštas: inmack@gmail.com

b) telefonas: 861227900

Kaip vyksta akcija Belgijoje?

Iš tiesų tai metas, kai galime parodyti, kokie esame vieningi Belgijoje. Juk mūsų bendruomenė – ganėtinai didelė, mes puikiai pasirodome rašydami Nacionalinį diktantą, aktyviai dalyvaujame rinkimuose. Būtų nepaprastai smagu, jei aktyviai sudalyvautumėme ir ištiesdami ranką neįgalius vaikus auginančioms šeimoms Lietuvoje.

Iš tiesų akcija Belgijoje prasidėjo jau praeitą savaitę: kadangi Belgijos Mažylių Klubas susitinka kartą savaitėje, praeitą savaitę Diana pasiūlė…padaryti akcijai angelėlių: tokių Kalėdinių, šiltų, su meile. Taip pasikeisdamos vaikučius žiūrėjom ir angelėlius gaminom, kuriuos po to perduosim į Lietuvą fondui „Algojimas” nuo Belgijos Mažylių Klubo. Štai keletas tą dieną gimusių angelėlių, kurių gretas, neabejoju, papildys ir daugiau „broliukų” ir „sesučių”:

angelai 017

angelai 026

angelai 028

Diana2

Diana
Apie akciją kalbėjau ir su Belgijos lietuvių bendruomenės valdybos nariais, jie geranoriškai sutiko platinti informaciją apie akciją.

Kaip ir pernai, tinklaraštyje skelbsiu, kas ir kaip prisidėjo prie šios akcijos, kad matytumėme, kaip auga Belgijos lietuvių ir jų draugų įnašas šioje akcijoje.

Akciją Belgijoje globoja ir Lietuvos Ambasada Belgijoje.

Žinoma, būtų nepaprastai smagu, jei dalyvautų ne tik lietuviai, bet būtent lietuviai būtų „varomoji jėga”. Jeigu manote, kad norėtų ir galėtų akcijoje dalyvauti jūsų bendradarbiai, kaimynai, draugai – pakvieskite. Šiandien tinklalapyje – jau 1650 norų-anketų. Daug…Todėl reikia ir daug mūsų…

Kalėdos – svajonių išsipildymo ir stebuklų metas. Padėkime silpniausiems patikėti, kad stebuklai įvyksta. Be to, juk nebūtinai noras turi išsipildyti per Kalėdas: jei manote, kad galėsite nuvežti šeimą prie jūros vasarą, tai tiesiog susisiekite ir, manau, tikrai susitarsite…jeigu jau šeima laukė 16 metų, tai tikrai keli mėnesiai nieko nepakeis…Be to, vasarą bus galima į jūrą įmerkti ir kojas… O gal kokį savaitgalį važiuosite į delfinariumą ir „prigriebtumėte” kartu ir vienišą mamą su neįgaliu vaikeliu, kurie svajoja apie tokią kelionę? Taip pat dovaną juk galite pirkti keliese arba nupirkti parduotuvės, kurioje vaikas – padedamas savo artimųjų – galės įsigyti savo svajonę, dovanų čekį. O gal jums Kalėdų Senelis jau yra pažadėjęs naują televizorių? Neabejoju (ir su Aušra apie tai pasikalbėjome), kad šeimai, kurios svajonė – televizorius, puikiai tarnaus ir jūsų senasis!

Ištiesk Gerumui Ranką akcija Facebook’e.