„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Dažniausi Naujųjų metų pasižadėjimai
2008 08 05

http://www.alfa.lt/straipsnis/163868

Pirmosiomis naujų metų savaitėmis dar žvalgomės atgal, matome tai, kas nepatiko, ir esame linkę apsispręsti ateinančiais metais šį tą pakeisti. Ko dažniausiai norime?

1. Praleisti daugiau laiko su šeima ir draugais. Manoma, kad net daugiau nei 50 proc. žmonių norėtų daugiau laiko skirti šeimai ir artimiesiems. Sparčiai svetimėjantis pasaulis ima suprasti, kad daugiausia malonumo teikia laikas, kurį leidžiame su artimaisiais, ir kad darbas negali būti pirmaeilis dalykas!

2. Įgyti geresnę fizinę formą. Įrodyta, kad reguliarus sportas – naudingiausia, ką gali daryti žmogus, norėdamas būti energingas ir sveikas. Tyrimai rodo, kad reguliarus sportas mažina ir kai kurių vėžio rūšių apraiškas, skatina ilgaamžiškumą, padeda mesti svorį ir jį išlaikyti tokį, kokio pageidaujama, gerina nuotaiką, mažina spaudimą ir netgi padeda sergantiesiems artritu. Trumpai tariant, sportas yra sveikata, o sveikas žmogus ir atrodo, ir jaučiasi geriau.

3. Mesti svorį. Nutukimas darosi vis didesnė civilizuoto pasaulio problema. Pavyzdžiui, JAV net 66 proc. suaugusiųjų turi antsvorio. Be to, Vakarų kultūroje propaguojamas ir itin mažo svorio žmogaus kūno kultas. Vadinasi, numesti svorio nori ir tie, kuriems reikia, ir tie, kuriems nereikia, bet yra paveikti žiniasklaidos.

4. Mesti rūkyti. Tai vienas dažniausiai pasitaikančių norų. Tiesa, šiais laikais yra visokių pagalbos priemonių, kurios gali palengvinti apsisprendimą. Jį palengvina ir šoktelėjusi cigarečių kaina bei draudimas rūkyti viešose vietose. Jeigu pasižadate nebe pirmą kartą, nenuleiskite rankų. Tyrimų duomenimis, dauguma žmonių pabando keturis kartus, kol iš tiesų meta rūkyti.

5. Daugiau skirti laiko paprastiems gyvenimo malonumams. Beveik visi šiandien gyvename labai aktyvų, kupiną streso gyvenimą. Nenuostabu, kad kartais norime tiesiog pasidžiaugti gyvenimu. Psichologų nuomone, toks noras yra net labai sveikintinas! Išbandykite ką nors nauja, susiraskite naują laisvalaikio praleidimo būdą, nueikite į teatrą ar savaitgaliui ištrūkite į SPA. Būkite kūrybingi ir neleiskite, kad gyvenimo rutina įsuktų jus į savo ratą.

6. Nebegerti alkoholio. Žinoma, visiškai atsisakyti šio įpročio pasiseka tik labai nedaugeliui. Svarbu, kas šis procesas būtų kontroliuojamas.

7. Išbristi iš skolų. Daugelio mūsų gyvenimą apkartina finansiniai sunkumai. Dažniausiai jos kyla ne todėl, kad žmogus labai mažai uždirba, bet todėl, kad nemokame gyventi pagal savo pajamas ir niekas mūsų nemokė, kaip planuoti išlaidas. Jei apsispręsite neišleisti daugiau nei uždirbate, jei apsispręsite planuoti savo finansus – patikėkite, šis sprendimas tikrai atsipirks šimteriopai. Na, bent jau emocine prasme, kai virš galvos lyg Damoklo kardas nekabos skolos skolelės.

8. Išmoksiu ką nors nauja. Nauji metai yra puiki proga apsispręsti išmokti tai, ką visada norėjote, bet nepasiryždavote. Galbūt norite pakeisti darbą? Galbūt norite išmokti naują kalbą? Galbūt norite išmokti atgaivinti sugedusį kompiuterį? Nesvarbu, ar eisite į kursus, ar nusipirksite vadovėlį – svarbiausia, kad darytumėte tai, ką užsibrėžėte. Dabar ypač daug kalbama apie visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, apie tai, kad kuo toliau, tuo labiau reikės ne vieną sritį išmanančių įvairiapusiškų žmonių. Kodėl nepabandžius tokiam tapti?

9. Padėsiu kitiems. Tai iš tiesų labai gražus noras ir visam pasauliui išeitų į naudą, jei visi žmonės, kurie apie tai pagalvoja atėjus Naujiesiems, vis dėlto taip ir padarytų. Sunkiausia žengti pirmąjį žingsnį. Ypač Lietuvoje, kur savanoriška veikla dar nėra įgavusi pagreičio. Tačiau yra ne viena organizacija, kuri jus sutiks išskėstomis rankomis. Jeigu esate labai užsiėmęs ir negalite aukoti savęs bei savo laiko, galbūt galite paaukoti savo senus baldus, drabužius ir visa tai, ko jums jau nebereikia, bet visai netoliese gyvena žmonės, kuriems tai gali būti išsigelbėjimas.

10. Susitvarkysiu ir tapsiu labiau organizuotas. Galbūt jūs tiesiog norite, kad jūsų namai kasdien būtų tvarkingi (o ne kartą per savaitę); galbūt, kad darbe viskas būtų savo vietose, o ne tiesiog „kažkur“…visa tai yra labai sveikintina. Pradėkite nuo to, kad visada viską padėsite į vietą.

Štai tokie yra populiariausi Naujųjų metų pasiryžimai. Manyčiau, kad ir aplink pasaulį pasižvalgę sutiktume nemažai panašių norų kupinų žmonių. Nemanykite, kad jūsų troškimas nieko vertas ir nesvarbus. Juk visi dideli projektai prasideda nuo idėjos. Svarbiausia nenuleisti nosies ir tikėti, kad pasiseks! To ir linkėčiau metų virsmui užklupus.

Parengta pagal pittsburgh.about.com