„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIS. Krokodilas.
2009 05 29

pagrindinisŠį darbelį Gintarė atsiuntė jau anksčiau, bet aš tik dabar – Renatos dėka – jį atradau, nes buvo sustreikavęs mano g-paštas.

Pasiėmėm į rankas žurnaliuką „Nykštuko dirbtuvėlės” ir padarėm darbelį – krokodilą.


Pasiruošiau iš anksto juosteles, nors tai gali ir pats vaikas padaryt. Dariau aš dėl objektyvių priežasčių – nenusėdi tiek ilgai ir pradeda išsidirbinėt.

Dvi juosteles kerpam vienam gale apie 2 cm pločio, kitam juostelės gale apie 1,5 cm, kitos 2 juostelės (vienam gale 1,5 cm, kitam – 0,5/1,0cm). Pas mus buvo juostelės platesnės. Iškirpau trikampį (paveikslėlis dešinėj pusėj), viena kraštinė perlenkta. Aš iškirpau statų trikampį, bet kai padarėm tada supratau, kad reikėjo kirpti, kad būtų tas kampas (statusis) šiek tiek bukesnis. Neradau žirklių zigzago, tai pati iškarpiau krokodilo dantis. Įkerpam šiek tiek ties lenkimu ir atlenkiame trikampio nekarpytą kraštelį, kad turėtume kaip priklijuoti. Kraštinė kuri klijuosis turėtų būti apie 2 cm pločio kaip ir plačioji juostos kraštinė.

1
Klijuojam juosteles. Kraštus kurių plotis 1,5 cm – suklijuojam viena su kita.

2
Nuotraukoje 1 – tepam klijais, 2 – klijuojam, 3 – klijuojam plačiausius kraštus kampu
Gautas 2 juosteles plačiausius kraštus suklijuojam vieną ant kitos stačiu kampu.
Mes laukėm kol išdžius klijai, nes kaip visada pas Matuką klijai liejasi laisvai 🙂
Lankstom vieną ant kitos kaip armonikėlę:

3

Klijuojam baigtą lankstyti kraštą.

4

Pas mus liko vienos juostelės ilgesnis kraštas, jo nenukirpom, o padarėm ilgesnę uodegą ir ja dar zigzagu iškarpiau (žurnale uodega baigiasi lankstyta armonikėle). Laukiam kol susiklijuos uodegiukas.

5

Tepam klijais atlenktą nasrų kraštą.

6

Klijuojam dantis prie kūno taip, kad laisvas „kūno” kampas būtų viršuje, jis galės lengvai judėti, čia bus viršutinis žandikaulis. Gerai matosi 8 nuotr.

7

8

Nupiešėm akis. Nors Matas sakė, kad jis labai negražiai nupieš, prašė manęs, bet aš pasakiau, kad labai svarbu jog jo krokodilas turėtų jo pačio nupieštas akis. Sutiko ir nupiešė.

9

Jau ir „skraido” krokodilas. Dar sakė, kad būtinai reikia kojų krokodilui, tai pasiūliau ir popieriaus priklijuoti, bet jis pasakė, kad jo krokodilui reikia iš pagaliukų padarytu, nes popierinės lankstysis, netinka 😀 Tai nesugalvojau kaip čia jas padaryt 😀 – tai taip ir liko be kojų 🙂

Dar galima judinti viršutinę dalį galvos (nuotraukoje Matas judina su smilium) ir krokodilo dantys juda 🙂

10