„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Žuvytė jūroje.
2009 10 19

P1120034

Tai – vienas paskutinių Mortulės darbelių. Labai paprastas, tačiau iš tiesų labai smagus, nes galima su  padarytu darbeliu žaisti, jį papildyti ir t.t. ir pan.

Jums reikės:

– Didelio kartono lapo (iš tiesų kietas popierius – gėris, nes reikia, kad darbelis būtų kuo tvirtesnis)

– Vieno arbatos maišelio (kuo didesnis, tuo gražiau)

– Guašo (daugiausiai reikės mėlynos spalvos)

Plastmasinių judančių akyčių (nežinau, ar Lietuvoje jų galima nusipirkti. Lietuvoje užsisakydavau iš JAV katalogo, o Belgijoje perku Veritas parduotuvėje).

– Spalvoto popieriaus (kokio norite ir kiek norite)

– Medinio pagaliuko

– Žirklių

– Klijų

– Lipnios juostos (nebūtinai)

Didelį karto lapą nudažykite mėlynu guašu. Tai – jūra. Pagaliuku (kol guašas šlapias) vaikas gali išpaišyti (brėždamas norimas linijas) įvairius bangų, žolių ir pan. ornamentus.

Kol kartono lapas išdžius, darykite žuvytę: arbatos maišelį nudažykite norima spalva (Morta norėjo Nemo, tai jos žuvytė – oranžinė). Kai išdžius, iš spalvoto popieriaus iškirpkite ir priklijuokite pelekus (Morta juodu flomasteriu dar nupiešė dryžius). Pabaigai ant didžiojo kartono lapo priklijuokite iš spalvoto popieriaus iškirptas įvairias jūros žoles, koralus ir pan. Mortai nelabai ši mintis patiko, tai iškirpo ir priklijavo vos keletą (bet labai patiko braižyti per guašą pagaliuku).

Žuvytę galite lipnia juosta priklijuoti – judinant lapą ji „plaukios” po jūrą! Morta nenorėjo žuvytės priklijuoti. Jos nuomone, daug smagiau žaisti teatrą: iš kitos kartono lapo pusės žaisti įsivaizduojamuosius žaidimus su žuvyte, plaukiojančia jūroje. Be to, tą žuvelę ji nešiojosi po namus net keletą dienų. Jeigu norite, jūrą galima papildyti vis naujomis žuvelėmis. Smagu, ar ne?

P1120035