„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Žemėlapis.
2009 09 21

 

Šį Augusto net ne darbelį, o darbą jau senokai norėjau įamžinti, nes jis – tikrai nepaprastai rimtas darbas. Pernai, antroje klasėje, jie kalbėjo apie žemėlapius. Aiškinosi, kokie jie būna, kam jie reikalingi, kaip sudaromi ir t.t.  ir pan. Temos apibendrinimui vaikai patys turėjo sukurti žemėlapį. Ta prasme, kad jis atitiktų žemėlapiams keliamus reikalavimus.

Kai Augustas atliko užduotį, su mumis susisiekė jo mokytojas, nes, jo nuomone, šis darbas – išskirtinis, iš tiesų vertas pagyrų.

Ką gi, iš tiesų darbas yra puikus. Be to, geras pavyzdys pradinių klasių mokytojams kaip ne šiaip duoti vaikams kokią nors užduotį, bet iš tiesų įsigilinti į tai, apie ką yra kalbama. Tačiau – tuo pačiu metu – paliekant erdvės vaizduotei (Augustas, pavyzdžiui, sukūrė Milžinų šalies žemėlapį).

Aš apskritai galėčiau valandų valandas kalbėti apie tai, kaip Augusto mokykloje vaikai su džiaugsmu į ją eina, nes iš tiesų kiekviena diena kupina atradimų. Augustas mums nėra pasakęs (na, gal kokį kartą…bet ne dėl tokių priežasčių dėl kurių paprastai nenorima eiti į mokyklą), kad nenori eiti į mokyklą, o tikrai yra pasakęs, kad apgailestauja, jog nenueis (kai suserga, kai išvažiuojame), nes mokykloje – būtinai! – tądien vyks kažkas įdomaus.