„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Vėriniai.
2010 01 25

Šiandieną darėme dar vieną labai nesudėtingą darbelį iš knygos “Viens, du, trys…” (matematikos užduotys mažiesiems). Užduotis ir darbelis panašūs į „Karoliukų vėrimą„.

Prireikė:

  • įvairių spalvų šiaudelių (gėrimams),
  • žirklių,
  • virvelės.

Šiaudelius reikėjo sukarpyti

Paprašyti vaiko, kad iš šių šiaudelių gabaliukų (vamzdelių) susivertų sau įvairiaspalvius „papuošalus” (kaklo vėrinį, apyrankę,…)

Kai vėriniai jau bus suverti, surišti virvelių galus ir paprašyti vaiko suskaičiuoti KIEK kurios spalvos vamzdelių yra iš viso

TIKSLAS: išmokti skaičiuoti ir rūšiuoti.

Nors šis darbelis panašus į vakar darytą „karoliukų vėrimą”, bet Benediktui šis buvo sudėtingesnis. Nors surišau nemažą kaspiniuką ant virvutės ir paaiškinau, kad skaičiuotų nuo kaspino, kad nesusipainiotų, bet jis įsijautęs nepamatydavo kaspino ir beskaičiuodamas „apeidavo” 2-3 ratus, kol nebežinodavo skaičiaus pavadinimo arba imdavo raibti akyse ir nebeatskirdavo pvz. žalių nuo mėlynų ir skaičiuodavo visus tamsius arba visus šviesius vamzdelius.

Vincentas skaičiuoti nesivargino, pasipuošė savo vėriniais ir vaikščiojo patenkintas, bandydamas ir Benedikto vėrinį pasičiupti

O vėliau abu pasipuošę susėdo „skaityti” knygelių