„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Velykinis vainikas.
2010 04 05

Laukdami Velykų puošėme namus. Vienas puošinys – Velykų vainikas. Na, tiesiog mūsų vaikams labai patiko daryti Kalėdinį vainiką, todėl pagalvojau, kad ir Velykinis – gera mintis.

Reikia:

– akvarelinių dažų

– teptuko

– pastelinių spalvų spalvoto popieriaus

– flomasterių (gali būti ir ta pati akvarelė, kreidelės, spalvoti pieštukai, guašas ir t.t. ir pan.)

– 15 tualetinio popieriaus ruloniukų (gali būti ir daugiau, ir mažiau – priklauso, kiek sutalpinsite!)

– 11 iš spalvoto popieriaus iškirptų kiaušinių (jų kiekis irgi priklauso nuo jų dydžio, todėl skaičiuokite pagal save)

– peilio (tik vaikui neduokite 😀 )

valyklos pakabos (na, tokios pakabos, ant kurios parsinešate rūbus iš valyklos. Mes jų niekada neišmetame, tai turime namuose devynias galybes…)

– klijų (geriau stipresnių, aš naudojau a la Moment)

– lipnios juostos (nebūtinai)

1. Iš pakabos padarote apskritimą. Mes darėme abu su Gabrieliumi: aš traukiau į vieną pusę, o jis – į kitą 🙂

2. Tualetinio popieriaus ruloniukus peiliu įpjaunate IKI PUSĖS PER VIDURĮ

3. Vaikas akvarele nudažo visus tualetinio popieriaus ruloniukus. Gan netrumpai užtrunka, o dar juk ir išdžiūti turi, tačiau mūsų Vilhelmas, Morta ir Gertrūda dirbo iš peties, tai darbas vyko greitai!

4. Kai ruloniukai išdžiūna, sumaukite juos ant pakabos, įkišdami iki įpjovimo pabaigos. Įspėju: tie ruloniukai visaip sukiosis, išsiners, netilps…žodžiu, yra vargelio. Todėl aš – kai jau man visai patiko jų išdėliojimas – pasikviečiau Gabrielių, bendromis pastangomis apvertėme vainiką, ir iš blogosios pusės suklijavau visus tuos rulonėlius lipnia juosta, kad jie daugiau nebesivartytų ir nebenuslystų nuo pakabos!

5. Kol jūs vargsite su tais ruloniukais, kad jie gražiai atrodytų ir visaip nesisukiotų, duokite vaikams marginti kiaušinius! Yra keletas variantų: a) vaikai patys piešia kiaušinius, patys juos iškerpa ir patys margina; b) vaikai iškerpa jūsų nupieštus kiaušinius ir juos margina ir c) vaikai margina jūsų paruoštus kiaušinius. Maniškiai nenorėjo nei piešti, nei karpyti, bet labai norėjo marginti, todėl iškirpau iš įvairių pastelinių spalvoto popieriaus lapų kiaušinius, ir jie juos džiugiai margino!

6. Stipriais klijais ant ruloniukų ratu suklijuojate kiaušinukus, kad matytųsi, jog padarėte vainiką! Kodėl stipriais klijais? Todėl, kad per savo darbo praktiką su vaikais esu nemažai klijavusi ant tualetinio popieriaus ruloniukų, ir, paprastai klijais užklijuotas, popierius dažnai nukrenta. Todėl – jei norite rimtesnio reikalo – geriau klijuoti ir rimtesniais klijais!

Štai taip. Vainiką kabinti, žinoma, reikia matomiausioje ir garbingiausioje Velykinių namų vietoje 😀 Sėkmės!