- popieriaus likučių,
- miltų,
- vandens,
- skardinių,
- dažų.
DARBO EIGA:
Birutės mama Gintarė: „Siunčiu mūsų darbelių iš antrinių žaliavų aprašymą.
Prisipažinsiu, niekada nemaniau, kad išmirkytu laikraščiu galima lipdyti kaip kokiu moliu. Šis metodas pritaikytas dirbti vaikui arba su vaiku. Taigi… Išsimirkėme skystoje miltų masėje laikraščių, juos susimalėme ir per savaitę apsilpdėme kibirėlį (pabandymui). Likome sužavėtos. Aš, kaip mama, džiaugiuosi šiuo darbeliu, nes didžioji veiklos dalis buvo mano vaiko. Ar gali būti dar geriau?
Vėliau vaikiukas kaip mokėjo paspalvino kibirėlio pagrindą, po kelių dienelių,kai išdžiuvo pagrindas, apipiešė realius lapelius ir juos drauge paspalvinom. Gavosi vazonėliui įdėkliukas.
Tuo pačiu principu darėme pieštukinę, papuošalų skrynelę, tik susimalėme spalvotą popierių (ne laikraštį), tai nereikėjo pagrindo spalvinti, jis ir taip buvo geltonos, labai gražios spalvos, vaikiukas galėjo tik taškiukus spalvotus nupiešti, papuošalų dėžutei mamytė padailino ir taip gavosi nuostabi pieštukinė ir papuošalams susidėti skrynelė, net nieks neįtaria, kad tai aplipdyta dėžutė nuo koncervuotų žirnelių ar kt.
Panašiai darėme ir vaisinę, tik naudojome nemaltas spalvoto popieriaus atraižėles
Man labai patiko šis „molis”, nes iš jos galima nusilipdyti įvairiausių pasakų herojų, juos galima mėtyti ir nebaisu, kad gali sudužti.
Tuo pačiu principu darėme puokštelę. Jai panaudojome: nuo koncervų dėžutę, malto laikraščio-miltų masę, gėlyčių koteliams-kinietiškus pagaliukus, gėlyčių žiedeliams-senus bukletukus, o kad gėlytės būtų stabilios, įsmeigėme į polisterolo likučius