„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Sunkvežimis
2009 03 03

degtukine1-0

Šis sunkvežimiukas daromas iš tuščių degtukų dėžučių. Šį darbelį labai netikėtai atradome senoje, geroje knygelėje- elementoriuje „Šaltinėlis”.

Besisvečiuodami pas močiutę, įlindome į palėpę Vincentui surinkti Benedikto išaugtų rūbelių ir aptikome 1996 metų elementorių „Šaltinėlis”. Benediktas, pamatęs ant viršelio „ij bededikto jaidę”, užsimanė šio vadovėlio:

degtukine1-1

Parsivežę namo vartėme, skaitėme, mokėmes trumpučius eilėraštukus. O vieną dieną Benediktas atverčia man puslapį su mašinytėm ir užsimano „lygiai lygiai mašinytės”. Šiai reikėjo 3-jų tuščių degrukų dėžučių. Tai bandėm laukti, kol tiek degtukų išnaudosim, bet Benediktas labai nekantravo, vis klausinėjo „ar jau dajysim???”. Tada nusipirkome degtukų pakuotę,  išpyliau degtukus iš 2 dėžučių(vieną jau turėjom tuščią), sukaišiojau į kitas dėžutes ir ėmėmes mašinytės konstravimo. Jai pagaminti prireikė:

  • 3 degtukų dėžučių;
  • spalvoto popieriaus;
  • klijų;
  • sagų.

Susirinkęs priemones, Benediktas atsivertė knygą ir pasistetė ant stalo. Šalia pasidėjo „šunytę Mejgaitę”, kad ji galėtų žiūrėti kaip jis darbuojasi:

degtukine1-2

Degtukų dėžutes reikėjo suklijuoti:

degtukine1-4

Teplioti klijais buvo smagiausia:

degtukine1-7

O vos padėjus klijus, į juos akis blizgindavo ir rankas tiesdavo smalsusis žiūrovas:

degtukine1-8

Suklijuotas degtukų dėžutes reikėjo apklijuoti spalvotu popieriumi. Benediktas priklijavo ir 4 dideles, juodas sagas- „ratus”:

degtukine1-9

O kai klijai išdžiuvo ir „ratai” gerai „prikibo”:

degtukine1-10

liko tik priklijuoti spalvoto popieriaus stačiakampius- „langus” ir mažytes sagutes- „žibintus”.