„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Riebalinė lesyklėlė
2009 02 12

riebaline1

Noriu parodyti kaip gi mums gavosi Romos vyro biologo rekomenduota lesyklėlė. Apie ją galima paskaityti Romos komentare, tarp komentarų po „Riešutų sviesto lesyklėlės” aprašymu. Nemoku taip kaip Austėja daro- ištrauką čia mestelėti, kad ji po to ten nukeltų.

Reikėjo: riebalų, kruopų, saulėgrąžų, riešutų, virvės, indelio, celofano.

Benediktas išsirinko savo Pukuotukinį puodelį, įdėjo ten virvelę ilgą, pribėrė į puodelį saulėgrąžų, kruopų ir riešutų:

riebaline2

Tada išlydėme riebalus(Pirkdami riebalų mišinį, skaitėme, kad nebūtų druskos). Supylėme riebalus į puodelį:

riebaline3

Tada įdėjome puodelį į šaldytuvą. Palaukėme kol sustings. Kai sustingo, bandėme lesyklėlę iš ten iškrapštyti. Ir vienaip, ir kitaip vartėme, dugną daužėm, į karštą vandenį murkdėm, kad iš šonų pasilydytų ir išgriūtų,…niekaaaaip. Tada ilgai palaikėme karštam vandeny, kad visa suminkštėtų ir tada visą masę iškratėme į plastmasinį indelį ir dar išklotą celofanu:

riebaline4

Palikome šį makaliūzą šaldytuve per naktį. Sustingo labai gerai ir gražiai. Pakabinę išvažiavome savaitgalį į kaimą, tai nepamatėm kaip viskas išgaravo. Taip ir nežinom ar paukšteliai sulesė taip greit, ar kaimynai sušlamštė 🙂 Nes labai labai skaniai atrodo. Benediktui labai rūpėjo paragauti, o ir man, tiesą pasakius. Tai vakar padarėm lygiai lygiai tokią pačią ir pakabino Benediktas už namo(matosi pro mūsų langą). Tai ryte pusryčiaudami nutarėm žiūrėti, kas sušveis tą lesyklą.

P.S. Per langą nufotografavom:

riebalinel