„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Namelis- garažas.
2009 02 11

1gusto

Šio didelio darbelio nuotraukas ir aprašymą atsiuntė Gusto mama Jurga.

Ji rašo: „Tris dienas iš eilės Gustas ėjo ratais prašydamas, kad darytumėm NAMĄ-GARAŽĄ, kurį matė knygelėje. Tiesa, tas, kurį jis nusižiūrėjo, buvo toks barbinis namas su užuolaidėlėm, nieko panašaus į garažą. Bet Gustas pasakė, kad ten gyvens jo mašinytės, tai supratau, kad jo tikslai kiti.”

Taigi sukau tas dienas galvą, kaip čia tą procesą sutrumpinus, nes baisiai jis man ilgas pasirodė…Procesas truko kelias valandas. Jo metu, galima bus pastebėti nuotraukose, Gustas ne tik sėdėjo prie stalo, bet persimetė ir ant grindų, tada dar apsuko ratą su dviračiu ir net sugebėjo įsiamžinti su savo naujom dviračio apsaugom. (Nesijuokit, ten labai rimta viskas)

Taigi suradom dėžę, kuri atsilapotų iš visų pusių. Knygelėje buvo parodytas geltonas stogas, tai Gustas net neabėjojo, kad jo garažo stogas irgi bus geltonas.

Tad pasiruošėm:

2gusto

 • Dėžė;
 • Papildomas popieriaus lakštas stogui uždengti;
 • Dažai stogui ir langams;
 • Žirklės;
 • Klijai;
 • Peilis pjauti popieriui;
 • Liniuotė;
 • Izoliacija;
 • Popierius langam,durim;
 • Tualetinio popieriaus rulončikas(kaip mes be jo ) iš kurio sugalvojom kaminą pasidaryti;
 • Virvelė. (čia irgi expromtu kilusi mintis pririšti namelį, kad galėtų tampyti, kur panorėjęs po kambarius (a la karavančikas).

Dėžės atlape susiradom centrą, nusipiešėm stogo formą ir iškirpom iš abiejų atlapų. Kai iškirpome, dėžės viršus atrodė štai taip:

3gusto

O vienoje iš namo sienų padarėme skylę. Tiesa, šis dėžės karpymas Gustui buvo neįkerpamas, tad sukarpyti ir supjaustyti tuo peiliuku teko man. Gusto pastangos matosi čia:

4gusto

Kol aš karpiau, jis užsibrėžė padaryti langus ir duris:

5gusto

Iškirpome sienas ir susiradome papildomą lakštą stogui:

6gusto

Tada darėme pertrauką, nes reikėjo dviračiu aplėkti ratelį aplink virtuvę. Toliau procesas su apsauga- kaip tikro statybininko. Kol džiuvo langai ir durys(labai lėtai džiuvo kažkodėl), Gustas jau nenustygo vietoje, kad geltonai dažyti stogą. Taigi stogo dažymas prasidėjo:

7gusto

Bandėme pagreitinti darbus, kad greičiau džiūtų dažai. Beje, tai vienas iš rimtesnių darbų, Gustas dirbo labai susikaupęs, kabino segtukais langus ir duris ant virvelės, bei džiovino plaukų džiovintuvu:

8gusto

Kai viskas išdžiuvo, klijavome langus:

9gusto

Šone iškirpome duris mašinoms įvažiuoti. Dar iškirpome vieną langą ateičiai, jei sugalvotumėm kam mums jo prireiks.

Kadangi „nematomos” izoliacijos neradome, tai klijavom su tuo, ką radom. Suklijavom namo stogo trikampius su likusiais šonais. Taip sutvirtindami tarsi padarėm pagrindą tam papildomam stogo lakštui ir galima pažiūrėti pro plyšį, kad mašina jau viduj talpina savo gabaritus:

10gusto

Stogą pritaisėm nelabai gražiai, bet tai buvo tvirčiausias būdas. Klijavon su plačiausia izoliacija. Na, ir aišku, kaip gi mes be kamino. Jį įsukom į spalvotą popierių, stoge padarėm skylę, kad geriau įlystų kaminas, nes klijuojant su klijais, vis atsiklijuodavo. Į skylę įkišom kaminą:

11gusto

Vuoliaaaaa. Tiesa, dar padarėm vieną gudrybę: pririšom virvelę prie tų durų, kurios atsidaro ir namelio „transportavimas” iš vieno kambario į kitą tikrai labai palengvėjo.