Vilhelmas darželyje susipažįsta su skaičiais ir savaitės dienomis. Taigi dabar ir darželyje, ir namuose kalbame apie savaitės dienas. Kadangi penkerių-šešerių metų vaikui tai vis dar labai abstrakti informacija, reikia, kad būtų kuo konkretesnis pavyzdžiai.
Taigi mes mokomės taip: pirmadienis – sporto diena, atradienis – namų diena, trečiadienis – dailės dienas, ketvirtadienis – baseino diena, penktadienis – kai tėtė anksčiau grįžta iš darbo, šeštadienis – kai galima miegoti tėvų lovoje, sekmadienis – kai maudomės vonioje (jiems aktualu, nes ne greitai nusiprausia po dušu, o gali ilgai žaisti su žaisliukais prisileidę vonią vandens).
Savaitės dienų pradmenis jau mokėsi pernai (keturmečių-penkiamečių grupėje): grupėje kabojo septyni balionai, ant kurių buvo užrašytos savaitės dienos. Kiekvieną rytą – Ryto Rato metu – vaikai pasakydavo, kuri dabar yra savaitės diena ir perkeldavo tai Kalėdų Senelį, tai Velykų Kiškį (priklausomai nuo to, kas vienu ar kitu metų laiku būdavo aktualu) nuo vieno baliono (buvo ilgas siūlas, prie kurio buvo galima prisegti „keliautoją”) prie kito.
Šiemet Ryto Rato metu važiuoja traukinys. Iš pirmadienio namelio į antradienio…ir t.t.
Bet tai dar ne viskas. Kartais tams skiriamas ypatingas dėmesys. Štai užvakar parsinešė darbelį, kurio mintis mann labai patiko, todėl pasidalinsiu.
Jums reikės:
– žalio ir oranžinio kartono
– balto popieriaus lapo
– žirklių ir klijų
– kiškučio paveikslėlio (galima rasti internete: aš per pusę minutės radau štai tokį, kuris galėtų tikti. Neabejoju, kad, paieškoję ilgiau, rastumėte ir tinkamesnių.)
– Ant oranžinio kartono nupieškite morką. Morka turi būti gan plati, kad į vidų tilptų savaitės dienų pavadinimai. Arba galite pirma ant balto popieriaus lapo surašyti savaitės dienų pavadinimus (žemyn vieną paskui kitą) ir tą ovalą iškirpti – žinosite, kokio pločio morkos jums reikia.
– Iškirpkite morkos viduriuką, palikdami tik kraštus (maždaug 1cm).
– Iš kitos pusės priklijuokite savaitės dienų pavadinimus taip, kad jie matytųsi pro morkos „iškirptę”.
– Kadangi morkos „viršūnėlės” yra žalios, o ne oranžinės, iškirpkite žalią „uodegėlę” ir ją priklijuokite ten, kur reikia.
– Dabar iškirpkite kiškutį. Jeigu turite tik kiškučio paveikslėlį, tai prie jo priklijuokite stačiakampį, kuris būtų maždaug 2cm platesnis už morkos plotį.Stačiakampio „aukštis” turi būti lygus trijų savaitės dienų užrašo aukščiui (maždaug).
– Stačiakampį padalinkite į tris dalis. Įkirpkite tas dvi linijas, dalinančias stačiakampį (lygiai per tokį plotį, kokio yra morka).
– Perkiškite morką per įkirptas linijas.
– Dabar kiškutis valgo morkas…pirmadienį (nustatote taip, kad tarpe matytųsi „pirmadienis”….antradienį – kad matytųsi „antradienis” ir t.t.).
Taip vaikas mokosi:
– savaitės dienas
– jų seką
– pradeda sieti savaitės dienos pavadinimą su užrašytu tekstu
– ir net tai, kad kiškiai graužia morkas:)))