„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Mokome simetrijos.
2009 03 16

p1060583

Manau, kad iki pirmos klasės vienas svarbiausių principų (matematinių), kuriuos reikia išmokyti vaikus, yra simetrijos principas. Kaip to mokyti? Na, visų pirma parodant simetriškus ir nesimetriškus daiktus. Visų antra, bandant nupiešti/pagaminti simetriškus daiktus pačiam. Taip, kad vaikas simetriją pamatytų, pačiupinėtų ir pats „pagamintų”.

Su trimečiais galima atlikti labai paprastas užduotis: iškirpkite apskritimą, perlenkite jį per pusę (būtinai, nes tokio amžiaus vaikas dar negebės piešti tiesiog ant vienos pusės) ir leiskite su guašu nuspalvinti (kaip tik nori) vieną pusę „kamuoliuko”. Kai vaikas baigs, atlenkite ir…vėl sulenkite, tačiau dabar taip, kad nudažytojo ir nenudažytoji pusės suliptų. Gerai prispauskite ir…vėl atverkite. Turėsite simetrišką kamuoliuką. Dar vaikams laaaabai patinka simetriški drugeliai (trimečių gaminami tokiu pačiu principu). Jeigu nusprendėte apie simetriją pakalbėti žiemą, galite simetriškai išpuošti pirštinių arba kojinių porą. Žodžiu, laisvė raiškai!

Vyresniam vaikui jau duokite piešti. Pavyzdžiui, aš padalindavau lapą stora juoda linija į dvi dalis. Vienoje nupiešdavau pusę obuolio, kriaušės, eglutės, kamuolio, kvadrato, trikampo, rombo ir t.t. ir pan. o kitą pusę turėdavo nupiešti vaikas. Kai jau galėdavo padaryti tai, prašydavau simetriškai išdailinti abi puses.

Žodžiu, su  amžiumi piešinukai sudėtingėja, o jau priešmmokyklinėje klasėje vaikas iš tiesų piešia gan sudėtingus piešinius. Štai ir vienas Vilhelmo piešinys, kurį jis piešė būdamas penkerių…visai neblogai, ar ne?

p10605831

Dar keletas simetriškų darbelių idėjų.