„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Gėlytės mamytei.
2009 05 03

3493349375_8c9b8fc11e_m

Ketvirtadienį vaikai iš mokyklos parsinešė labai gražius darbelius mamytei (čia man :D), tai, galvoju, aprašysiu, nes iš tiesų paprasti, gražūs ir…lavinantys:) Beje, čia šio savaitgalio „vinis” – pakalnutės. Jau nuo ketvirtadienio visose parduotuvėse – pakalnutės. Ne tik parduotuvėse, bet ir pakelėse. Maniau, kad tik Belgijoje, bet vakar visur tą patį matėme ir aplankytoje Prancūzijos dalyje. Man pakalnučių kvapas…vienas labiausiai svaiginančių. (Tik dar pasakysiu, kad Belgijoje Mamos diena yra ne pirmas, o antras gegužės sekmadienis).

Tačiau kodėl šį savaitgalį visi pakvaišę dėl pakalnučių? Ogi todėl, kad čia gegužės pirmoji – Muguet diena🙂 Na, pakalnučių diena (ir, žinoma, Darbo. Tik man juokinga, kad Darbo dieną…nedirbama:)), ir žmonės vieni kitiems dovanoja pakalnutes (laimei)!

Prisimenu, kai gyvenome Vivulskio  (tada dar Pševalskio) gatvėje, gyvenome pirmame aukšte, o po langais buvo sodelis. Ten aš vis paeksperimentuodavau: ir eglutes bandžiau sodinti, ir tulpes. Tačiau visą laiką ten augo…pakalnutės. Netvarkingai, pakrūmiais, bet būdavo galima susukti visai nemažą „pundelį”. Kai jau atšildavo ir nusivalydavom langus (tai, gyvenant pas tėvus, buvo mano užduotis pavasarinio tvarkymosi metu), smagu būdavo į vazelę pamerkti pakalnučių puokštelę…va, ir nuklydau į prisiminimus!

Pasiimdama vaikus pamačiau, kad keturmečiai darė stiklines vazeles, ant kurių stiklo dažais išpaišė pakalnutes ir…pamerkė į tą nuostabaus grožio vazelę po vieną pakalnutę. Pakalnutėmis vaikučiai apdovanojo ir mane. Tiesa, abu vaikai – piešiniais.

Taigi lopšelinukės Mortos pakalnutės.

p1080710

Jums reikės:

– balto guašo

– žalio spalvoto popieriaus

– didesnio (A3 formato) kartono lapo (ne balto; geriausia kreminis, žydras, geltonas ir pan.)

– pakalnutės žiedo formos kempinėlės (tik pamačiusi Mortos darbelį prisiminiau, kad Lietuvoje buvau mačiusi tokių kempinaičių įvairių gėlių formų…o darbe turėjom tokių kempinaičių pačių įvairiausių formų – nuo eglutės iki Dovydo žvaigždės!)

– žalio flomasterio

– žirklių, klijų

Žaliu flomasteriu nupieškite gėlės stiebelį su „atšakėlėmis” žiedeliams. Ant žalio popieriaus lapo nupieškite pakalnutės lapus (dvejų trejų metų vaikai tikrai ne visi galės juos nupiešti savarankiškai). Kai kurie vaikai juos iškirps patys, o kai kuriems reikės padėti (siūlau lapus daryti didesnius – tada bet kuris vaikas galės iškirpti. Gal ne taip, kaip Jūs norėtumėte, bet iškirps!). Priklijuokite stiebelio apačioje. O dabar…pats smagumas: kempinėlę mirkote į baltą guašą ir „štampuojate” ties kiekviena atšakėle. Štai jums ir pakalnutė! Mortos mokytoja dar perrišo ją dovanoms pakuoti juostele ir užklijavo lipduką (Morta pati nupiešė širdelę, kurią – dailiai iškirpusi (mokytoja) priklijavo).

Priešmokyklinuko Vilhelmo pakalnutės.

p1080711

Jums reikės:

– žalio, balto ir violetinio (arba kokios nors kitokios ryškesnės spalvos) kartono

– žirklių, klijų

– balto pieštuko

Baltu pieštuku ant spalvoto kartono lapo nupieškite stiebelį. Ant balto popieriaus lapo vaikutis tegul nupiešia pakalnučių žiedelius (būtų gerai, jei prieš akis turėtų „tikrą” pakalnutę, kad įsivaizduotų, ką reikia piešti) ir juos iškerpa. Dabar „sunkioji” dalis: žiedelius reikia priklijuoti. BET NE BET KAIP! Vienas žiedelis turi būti iš vienos stiebelio pusės, kitas – iš kitos ir t.t. (Vilhelmo užduotyje to nebuvo, bet aš priešmokyklinukams jau tai užduočiau…) Ant žalio kartono nupiešiame pakalnutės lapelius, kuriuos iškerpame ir priklijuojame stiebelio apačioje. Voila!

Nuotrauka: clochettes de mai/bells of May/Muguet Day