„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Fantastiškas burbulas…ir ne tik!
2009 02 26

burbulas-p1

Kai pamačiau nuotraukas, maniau, kad šis Gintarės ir Mato atsiųstas darbelis – aukštoji matematika:), tačiau, perskaičius aprašymą ir įsižiūrėjus į nuotraukas, supratau, kad darbelis iš tiesų ne tik nuostabiai gražus, bet ir nesunkiai „perkandamas”:Rekės:
* 1 baliono (1 burbului)
* baltų klijų (nepamenu kaip vadinasi, tikriausiai PVA?) netoli 100ml
* siūlo paprasto (skirto siuvimui)
* teptuko storesnio
* paprasto kinietisko pagaliuko arba pieštuko
* žirklių
* žvakelės (galima kartu imti su paprastu padėkliuku žvakelei)

Pripučiame tokio dydžio balioną, kokio norėsime žibinto. Kuo didesnis, tuo daugiau reikės klijų, tuo sunkiau siūlą vynioti, tuo ir siūlo daugiau reikės. Pripučiame balioną, galą užrišame. Kadangi pats siūlų vyniojimas užėmė apie 20 min, tai Matui teko užduotis laikyt siulų ritę, o aš vyniojau. Jei balioną įelektrinti į vilnonį drabužį – siūlas pikiai pats limpa prie baliono ir vaikui lengva jį vynioti. Per tas 20 min. aš Matui sekiau pasaką, nes jau į pabaigą pradėjo dūsauti, rakytės žemyn svyro… Net nusifotografuoti normalioj būsenoj nebepajėgė 🙂

burbulas-21

burbulas-3

Na, bet pabaigėm ir įveikėm.
Tada vyko įdomiausias etapas – tepimas klijais. jis spaudė klijus, aš tepiau ir prilaikiau balioną, kuris jau nebelabai ir buvo kaip balionas.

burbulas-4

Iš tikrųjų mes pritepėm perdaug klijų, jų reikia tiek, kad užtektų į vidų įsigerti siūlams. Ištepus pakabiname džiūti kur nors, kur burbulas nesiliestų su kitu paviršiumi. Džiūna panašiai apie 12-24val – priklausomai, kiek buvo pritepta klijų ir kokioje aplinkoje kaba. Jei aplinka šilta (kuo šiltesnė, tuo geriau džiūna) ir oras gerai vėdinamas – išdžius greičiau. Įdomiausias etapas – su adatėle ar kitu aštriu daiktu pradurti balioną, kad jis suprogtų. Na mes dūrėme keletą kartų, nes jam tas labai patiko.

burbulas-5

Toliau turėjome iš vidaus ištraukti susprogdintą balioną (to reikia tada, kai lieka burbulas toks, koks yra, ir jis nebus kerpamas)

burbulas-6

Ir rodome mūsų gautą burbulą (tiesa, tas vietas, kur susispaudė betraukiant, galima ištiesint ikišus virbalą pro skylutes)

burbulas-7

Tad nukirpome kepurėlę (apie10cm skersmens pagal mūsų gautą burbulo dydį) (šitą padariau aš, nes jam pasirodė per sunkus darbas) ir įdėjome į vidų žvakelę su paprasta stikline žvaigždutės žvakide. Ir štai viskas.

burbulas-8

Kur dar galima pritaikyti:
* Gali būti kaip kalėdinis žaisliukas (iškirpus mažą skylutę ir įdėjus į vidų folijos rutuliukų) Galima netgi iš viršaus priklijuoti iš folijos (aš blizgančių saldainių popieriukų) iškirptas žvaigždeles ir mėnulį. (gėlytes, žvėrelius ar kažką kitą)
* Gali būti kaip pakabinamos lempos gaubtas. Tik reikia atsakingai ir atidžiai išsimatavus iškirpti reikiamo dydžio skylutę įdėt lemputei.
* Galima pritaikyti uždėt ant žibintuvėlio, tik reikėtų pritvirtinti siūlu.
* Perkirpus per pusę (jei burbulas tinkamo dydžio) galima padaryti akytėm, nosytei ir burnytei skylutes – bus kaukės pagrindas. Taip pat puselė (ar didžioji dalis) gali tarnauti ir kaip kepurė.
* Vaikam žaisti kamuoliukas. Į vidu galima įdėti skudurėlių, vatos, net gi įvairių nereikalingų maišelių. Taip pat kokį barškutį (ar kalėdinių varpelių) paslėpti viduje.

burbulas-p