„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Darbeliai iš moliūgų.
2009 10 28

P1120209

Kaip ir žadėjau, šią savaitę – kasdien po Halloween’o darbelį. Šiandien – darbeliai iš moliūgų, nes koks gi Halloween’as be moliūgų???

Moliūgų skaptavimas JAV – menas. Panašiai, kaip mūsuose kiaušinių dažymas per Velykas. Yra net specialūs įrankiai, žmonės nuolat tobulina savo įgūdžius. Tačiau…juk visada galima pasireikšti ir mėgėjams!

Jūsų dėmesiui – keturi darbeliai iš moliūgų, papuošę įėjimą į mūsų namus. Durų dešinėje apsigyveno moliūgas-kalėjimas (Mortos favoritas :D) ir žiurkių namelis.

P1120202

Žiurkių namelis – labai paprastas. Tereikia nupjauti moliūgo viršūnę, išimti visą minkštimą, išpjauti akis, nosį ir burną, ir jau moliūgas paruoštas. Kad nebūtų visai paprastutis, apgyvendinome jame dvi žiurkeles 🙂

P1120203

Jeigu norėsite kalėjimo, reikės įdėti daugiau pastangų. Paruošimas – toks pat: nupjaunate viršūnėlę, išimate minkštimą. Tada išpjaunate kalėjimo langus. Ko jiems reikia? Žinoma, jog grotų! Grotoms reikės pačių didžiausių vinukų: smailųjį galą įbeskite į apatinę lango dalį, o galvutę įstumkite iš vidinės moliūgo pusės į minkštimą, kad tvirtai įsistatytų. Štai ir kalėjimas!

P1120204

Koks gi kalėjimas be kalinių!!! Kaliniai – mažučiai moliūgėliai su flomasteriais išpieštais veidukais, priklijuotomis judančiomis akutėmis ir minkštais dekoratyviniais kamuoliukais.

P1120205

Į Mortos kalėjimą tilpo keturi kaliniai.

P1120206

P1120207

Dešinėje durų pusėje pastatėme darbelius, kuriais pati labai žaviuosi 😀 Iš tiesų neščiau šią porelę į Rudenėlio šventę nė nemirktelėjusi. Pirmasis – šikšnosparnis. Moliūgą nudažome juodu guašu. Kai išdžiūva, iš popieriaus iškerpame piktas akis, antakius ir priklijuojame. Iš gofruoto kartono iškerpame sparnus (jeigu neturite juodo gofruoto kartono, darykite iš rudo ir po to nudažykite. Jei neturite gofruoto kartono, tiesiog sukarpykite paprastą dėžę, kurią galite pasiimti iš prekybos centro). Stipria lipnia juosta (nes paprasta prastai limpa) prilipiname sparnus prie moliūgo. Štai jums ir šikšnosparnis!

P1120208

Jo draugas – voriukas. Imame mažą moliūgėlį ir guašu nudažome jį juodai. Kai išdžiūva, priklijuojame judančias akutes. Aštriuoju vinies galu padarome aštuonias skylutes (juk vorai turi aštuonias kojas!) ir susmeigiame į jas pūkuotas vielutes, skirtas  kūrybiniams darbeliams. Išrangykite vielutes it voriuko kojeles. Štai ir šikšnosparnio draugas!

P1120210

Ir štai taip dabar atrodo įėjimas į mūsų namus:

P1120212

Jeigu įdomu, pasižiūrėkite, kaip dar galima išpjaustyti moliūgus. Ir va ko dar galima prisigalvoti. O štai čia galite išsirinkti ir atsispausdinti trafaretą, pagal kurį bus daug lengviau išpjaustyti moliūgą. Įspūdinga, ar ne?