„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Aštuonios spalvos.
2010 04 24

Paskaičiusi tinklaraštyje apie šį „spalvingąjį šešiakojį”, užsimaniau tokio savo vaikams, tik nutariau, kad jis turėtų būti „pobrangis”, nes ir lavinamasis, ir motorikai, o dar ir medinis. Tad nuvažiavusi į sodą puoliau meistrauti.

Prisirinkau šakų (pagrinde obels)

Pjūklu supjausčiau šakas nedideliais skrituliukais („šaškėmis”)

Vincentas iškart puolė žaisti

Pragręžiau skrituliukuose skylutes

Nušlifavau švitriniu popieriumi visus aštrumus

Nudažiau akriliniais dažais

Medinėje kaladėje pragręžiau 8 skylutes

Gana storą virvę sukarpiau į 8 dalis. Kiekvienos virvelės vieną galą sukišau į skylutes kaladėlėje ir dar prikaliau plonu vinuku, o kitus virvių galus apgedinau

Vincentas jau kelinta diena veria veria vėrinukus. Tik dar nesilaiko taisyklės, kad verti pagal spalvas

P.S. Kadangi aš suklydau ir padariau ne 6 spalvas, kaip Austėjos parodytame žaidime, tai nebetiko žaidimas su kauliuku, kad vertumėm tokios spalvos žiedelį, kokia spalva iškrenta metant kauliuką. Tad, kai pas mus svečiavosi mano krikštadukterė, mes su ja žaidėme taip: visus žiedelius sudėjom į nepermatomą maišelį. Nežiūrėdamos traukėm po vieną. Pirmiausiai reikia suverti visus „pirmukus”(pirmuosius visų spalvų žiedelius), jei pvz ištraukiau tokios spalvos, kuris jau uždėtas, tai negaliu jo verti tol, kol nebus suverti ir kitų spalvų pirmieji žiedeliai. Taigi, pasilieku jį šalia savęs. Kai jau suverti visi „pirmukai”, tada galiu iš savo krūvelės verti netraukdama iš maišelio. Taip kol nebus suverti antrieji žiedeliai. Na, tikiuosi aiškiai surašiau. Kad ir mums būtų paprasčiau žaisti, tai užrašysiu skaičiukus. Visų spalvų žiedelius sunumeruosiu nuo 1 iki 7 (nes visų spalvų turim po 7 žiedelius). Tad dar ir skaičių seką galėsim mokytis/kartoti.