„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DARBELIAI. Akvariumas.
2010 05 19

Šį gražų akvariumą atsiuntė Tomas (jam 2 metukai) su mama Simona.

Mama Simona pasakoja:

„Šį darbelį įkvėpė vienas iš blogo darbelių- ‘krabas’ iš delniukų atspaudų. Tad nutariau pasidalinti  ir mūsų su Tomuku padarytu akvariumu iš batų dėžes. 

Procesas – paėmiau seną batų dėžę ir daviau Tomui, kad išdažytų vidų mėlynai – tai bus mūsų akvariumo vidus

kol jis dažė aš gaminau žuvytes iš popieriaus juostelių. Paimti 2 vienodo storio (gali būti skirtingų spalvų) popieriaus juosteles ir jas sukryžiuoti vieną su kita, kad gautųsi X forma. Tada viršutines dalis užlenkti žemyn ir sukryžiuoti – užlenktasis kampas bus žuvytės „snukutis”. Tada užlenktus galus sukryžiuoti – kūnelis, o likę galai taps uodega. Aš kūnelį suklijavau klijais, kad laikytųsi, bet galima ir lipnia juostele. X’o apatiniai galai bus pelekai. Belieka tik nukirpti juos norimo ilgio ir formos, nupiešti akytę ir jau turime žuvytę. Jei popieriaus juostelė storesnė, tai gausis didesnė žuvytė ir tada reikia ilgesnės juostelės. Aš dariau ‘iš akies’. Tinka seni vokai, atvirukai arba tiesiog spalvotas popierius

Kol mūsų akvariumas džiuvo, dažėm delniukus ir bandėm daryti  ‘krabą’
Kai viskas išdžiuvo, beliko tik ‘pasodinti’ augaliukų ir apgyvendinti žuvytes. Augaliukus iškirpau iš seno katalogo apie daržo ir sodo reikmenis, o Tomukas juos priklijavo akvariumo viduje.
Tada aš siūlu pritvirtinau žuvytes  – sūnus rodė kur kokia spalva turi plaukti – ir turim savo akvariumą.
Tik dar nebaigiau klijuoti išorinės pusės, kad gražiau atrodytų, o ne kaip batų dėžė 🙂