Kauno Žemuosiuose Šančiuose restauruojamame buvusių kareivinių kvartale „Juozapavičiaus 13“ netrukus įsikurs Karalienės Mortos mokykla. Ją sups modernūs gyvenamieji namai. Mokyklos įkūrėja – socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė.
Investuota 1,3 mln. eurų
Žemuosiuose Šančiuose restauruojamų kareivinių kvartalą „Juozapavičiaus 13“, kuris taps moderniu gyvenamuoju kvartalu, papildys Kaune atidaroma Karalienės Mortos mokykla.
Pasak kvartalo vystytojo UAB „Miesto renesansas“ direktoriaus Valdo Eiduko, komfortiška mokykla užpildys netradicinės vaikų ugdymo sistemos poreikį mieste.
„Restauruojamas kvartalas yra orientuotas į jaunas, vaikų turinčias ar juos planuojančias šeimas, kurioms labai aktualu patogi infrastruktūra, arti esanti mokykla ir darželis. Saugioje, uždaroje teritorijoje rugsėjo 1-ąją duris atvers Karalienės Mortos mokykla. Joje vaikai yra mokomi pagal novatorišką ugdymo programą. Dar po metų infrastruktūrą planuojame papildyti ir „Vaikystės sodo“ vaikų darželiu“, – teigia V.Eidukas.
Beveik 1,3 mln. eurų investicijų pareikalausiančioje ir 1184 kv.m. užimsiančioje mokykloje bus įkurtos ne tik klasės, bet ir kitos erdvės vaikams – sporto salė, valgykla, laisvalaikio centras, biblioteka. Lauke vaikų lauks sporto aikštynas bei erdvus uždaras kiemas.
Planuojama, kad mokykloje pradės veikti dvi paralelinės klasės po 18 vaikų. Ateityje mokinių skaičius gali išaugti iki 180.
Aplinka – trečiasis pedagogas
Mokyklos įkūrėjos socialinių mokslų daktarės A.Landsbergienės teigimu, Kaunas pasirinktas neatsitiktinai, o norint išlaikyt tęstinumą ir plėsti mokyklos idėją Lietuvoje.
„Kauno „Vaikystės Sode“ auga jau daugiau nei 100 vaikų. Kadangi dirbame pagal unikalią autorinę kontekstinę ikimokyklinio ugdymo programą, kuri išpildo vaikų poreikius ir tenkina tėvų lūkesčius, tėvai nori šios programos tęstinumo, o Karalienės Mortos mokykla yra „Vaikystės Sodo“ filosofijos ir ugdymo programos tąsa. Mes ne kuriame mokyklą, o tiesiog organiškai augame“, – sako dr. A.Landsbergienė.
Renkantis patalpas mokyklai, didelį vaidmenį suvaidino ir XIX a. kvartalo architektūra.
„Vaikystės sodas“ remiasi Reggio Emilia ugdymo filosofija, teigiančia, kad aplinka yra nepaprastai svarbi, ji – tarsi trečiasis pedagogas, tad patalpų mokyklai Kaune, anot A.Landsbergienės, ieškota ilgai. „Juozapavičiaus 13“ dera sena ir nauja, istorija, dabartis ir ateitis.
Gyvenamojo kvartalo ir mokyklos architektai „G.Natkevičius ir partneriai“, siekdami dermės tarp pastato istorijos ir vaikų poreikius atliepiančios modernios erdvės, istorinį raudonų plytų mūrą, kaip dominuojantį elementą, paliko ne tik fasade, bet ir mokyklos viduje.
Teritorijoje, kurioje įsikurs mokykla, taip pat bus restauruoti ir prikelti naujam gyvenimui 8 bei pastatyti 5 nauji pastatai. Gyvenamąjį kvartalą sudarys 4 restauruoti pastatai su 40 juose esančių dviaukščių kotedžų ir 2 nauji pastatai su 18 mažų butų. Teritorijoje veiks vaikų darželis, prekybos centras bei bus apie 12000 kv. m. komercinių patalpų.