„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Blynų diena. Užgavėnės.
2009 02 24

121335368_8b33eae0f3

Šįryt perskaičiau, kad va, atsirado moteriškė, kuri „nustatė” tobulų blynų formulę🙂 Bet aš manau, kad skaniausi blynai yra susiję su prisiminimais, o ne su kažkokia formule. man visada skaniausi būdavo „širdeliniai” blynai su šviežiai trintomis braškėmis su cukrumi…niam niam. (Nuotrauka: square pancakes)Visą vaikystę galėjau būti blynais gyva…iš tiesų…nieko skanesnio net neįsivaizdavau:) Augustui labiausiai patinka ploni blynai per visą keptuvę…teko išmokti juos kepti, nors dar prieš porą metų man jie buvo aukštoji matematika:) Vilhelmas su Morta dar nepareiškė, kokie jiems skaniausi, tai kol kas dažniausiai valgo arba „širdelinius”, arba per visą keptuvę.

Šias Užgavėnes pradėjome švęsti jau sekmadienį. Susitikome su R.N.H. ir M.I.U. šeimynomis pas mus namuose ir šventėme ankstyvas Užgavėnes. Aš jau prieš susitikimą pradėjau kepti paprastus mažus blynus…Indrė atsinešė jau užmaišytą mielinių blynų tešlą, o Gabrius – vartydamas „Laimingos virtuvės dienoraštį” – rado „Amerikietiškuosius  blynelius”, kuriuos netrukus ir užmaišė:)

Kadangi vakar – kalbant su Renata – ji užklausė, kokie yra amerikietiškieji blyneliai, papasakosiu, kaip mes (tiksliau, Gabrius) juos gaminome. Reikia (bet Gabrius visko ėmė daugiau –  juk mūsų daug ir buvo!):

– 3 dideli kiaušiniai

– 115g miltų

– 1 arbatinis šaukštelis su kaupu kepimo miltelių

– 140ml pieno

– žiupsnelis druskos

Atskirkite kiaušinius, baltymus supilkite į vieną dubenį, trynius į kitą. Į trynius suberti miltus, kepimo miltelius, supilti pieną ir išmaišyti. Baltymus plakti su druska kol susidarys standžių putų. Įmaišyti į tešlą. Na, ir iš esmės – viskas. Receptėlyje dar parašyta, kad – vienai pusei pakietėjus – ant nekeptos pusės dar galima užbarstyti pagardų. Kol mes aptarinėjome, kokius pagardus užpilti, atėjo N. ir sako: pilkite uogų ar dar ko nors, bus labai skanu (ji nežinojo, apie ką mes kalbame)! Žodžiu, turime „oliverį” ir visai kaiminystėje!

Kadangi uogų neturėjome, o uogienės nenorėjome pilti, Gabrius supjaustė bananą, o po to…likę virtuvėje su Margiriu ant blynelių pradėjo dėti kumpiuką. Pastarieji blyneliai ištirpo kaip sniegas pavasarį…nors aš net neragavau, man tas kumpiukas su lašinukais…veeee… Bet blynai su bananais….mmmmmm….Kiekvienas kąsnis priminė JAV. Ir ne todėl, kad tai – kažkas o-jojoi, o todėl, kad aš iš ten turiu begalę gražių ir nepakartojamų prisiminimų…nes skonis buvo TIKRAI AMERIKIETIŠKŲ BLYNELIŲ! Smagu tai, kad galų gale žinau, kaip jie gaminami!

Mieliniai Indrės blynai irgi buvo fantastiški. Žodžiu, nors atrodė, kad blynų – devynios galybės, visi  jie ištirpo, o mes ėjome jų virškinti  žaisdami žaidimą, kurį Vilhelmas gavo dovanų savo 6ojo gimtadienio proga – Alias Party. Nors žaisti savarankiškai Vilhelmas dar per mažas, tačiau, turiu pasakyti, G.N.ir M. komandai padėjo ne vieną kartą!!! O žaidimas iš tiesų smagus…Herkus su Upele miegojo lauke, Gertrūda – man ant rankų, o mes pliekėme iš peties. Super!

Užgavėnes šventėme ir jų išvakarėse. Vakar vakarieniavome kartu su A.A.U.A. šeimyna ir…valgėme blynus.  Gabrielius laaabai džiaugėsi, nes galėjo valgyti būtent tuos, kurių, sakė, daar labai norėtų…su kumpiuku! O aš…su namine uogiene…mmmm….Vaikai, kaip sakant, buvo labai banalūs ir valgė su cukrumi ir Nutella:))))) Banalūs, bet labai labai patenkinti!!!

Šiandien…šiandien yra pas mus likusi R.N.H. keptuvė-širdelinė, o savo keptuvę…palikome vakar pas Akvilę, tai, vadinasi, per šias Užgavėnes valgysime širdelinius blynus…tokius, kokius aš visą vaikystę ir valgydavau per Užgavėnes…tik vat įdomu, kaip ten bus Renaldui, kuris, atrodo, irgi tokius pačius mėgsta????