„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Belgijos nacionalinis botanikos sodas.
2009 06 16

 

Jau mano mama barasi, kad labai mažai parašau apie tai, ką mes veikiame, todėl, kaip sakant, šiek tiek naujienų iš mūsų gyvenimo. Gegužės 22 su D iš Belgijos Mažylių Klubo važiavome į Nacionalinį Belgijos Botanikos sodą. Diena buvo nuostabi! Iš tiesų tokia šilta, graži ir vasariška.

Vilhelmui labai patiko pilis (juk kaip mokėsi apie pilis!), Mortai – sėdėti karutyje (kurį – jei ateini ganėtinai anksti – gali tiesiog pasiimti ir vėžinti jame vaikus). Gertrūda beveik visą laiką prabuvo nešynėje. Tiesa, vienu metu įkalbėjau pasėdėti su sese ir broliu (Vilhelmu) karutyje, bet, kaip sakant, merginai labiau patinka būti nešiojamai! Augustas kalbėjosi su manim arba D ir stūmė Gertrūdos vežimaitį (aš, kaip sakant, nešiau Gertrūdą ir džiaugiausi turėdama nuostabią galimybę pasportuoti – traukti Mortą ir Vilhelmą karutyje!)

Botanikos sodas – nuostabus. Vaikai iki 12m įleidžiami nemokamai, o suaugusieji turi sumokėti 5eu. Botanikos sode – augalai iš visų pasaulio kampelių. Teigiama, kad mokslininkai ypatingą dėmesį čia skiria kavos (Rubiaceae) ir Akantus (Acanthaceae) augalų šeimoms. Tiklas – apsaugoti kuo daugiau augalų. Gaila, tačiau nemažai augalų, kuriuos galima pamatyti Botanikos sode, natūraliai gamtoje jau yra išnykę. Belgijos botanikos sodas turi ir sėklų banką bei bilioteką, kurioje galima lankytis antradieniais ir ketvirtadieniais.

Man labiausiai patiko oranžerijoje, kurią sudaro 13 tarpusavyje susijusių „šiltnamių”. Iš jų vienuolika atspindi vis kitokio klimato regiono augmeniją. Dar vieno tema – evoliucija, atspindinti 500mln metų istoriją. Tikrai įspūdinga! Patiko ir įvairiausios orchidėjos…kažkaip Botanikos sode jos atrodė dar įspūdingiau, nei Keukenhoffe Olandijoje.

Vaikams bene labiausiai patiko jiems skirtas žaidimas: ant pagaliukų „pamauti” bananas, ananasas, kokoso riešutas ir pan. Šiltnamyje reikėjo rasti tuos augalus (tikrus!) ir prie jų įsmeigti tuos pagaliukus. Labai smagus žaidimas! Tiesa, pati pirmą kartą pamačiau, kad ananasai auga kaip kopūstai 😀  – vis galvojau, kad jie auga ant medžių!  O vaikams bene labiausiai patiko pamatyti bananų kekes – super! Dar vienas dalykas buvo įspūdinga: vos išėjus iš vieno šiltnamio, ten ėmė purkšti drėgmę…visas šiltnamis „paskendo” ūke…berniukai nubėgo, ištiesė rankas ir „gaudė” tą besileidžiantį ūką…nuostabu! (Ta nuotrauka – kaip jie gaudo – ir iliustravau įrašą).

Vėliau keliavome pasivaikščioti (tikrai verta pasiimti žemėlapį, nes sodas – didžiulis). Kadangi buvome susiruošę pikniką, tai vienoje vietoje (yra, atrodo, dvi vietos piknikui) susėdome užkąsti. Ten prie mūsų prisijungė ir Emilijos tėtė, kuris po to – didžiam Augusto džiaugsmui – partraukė iki išėjimo karutyje ir jį!!!

Tiesa, toje erdvėje, kur užkandžiavome, buvo ne žolė, o akmenukai, kuriuos Gertrūda visaip „žvejojo” ir kišosi į burną…galima buvo išprotėti, nes – vos tik nusisuki – pilna burna akmenukų! Teko panelę pienę sodinti ant staliuko pas draugę:)

Summa summarum: nuostabi diena nuostabiame sode su nuostabia kompanija! (Vaikai laaaaabai džiaugėsi, nes D pavaišino juos BAN-DE-LĖ-MIS!!!)

O štai ir mūsų vaizdeliai (jei norite pamatyti didesnę nuotrauką, spauskite ant jos):