„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Belgijoje gyvenančių MAŽYLIŲ LIETUVIŲ IR JŲ TĖVELIŲ KLUBAS:)
2009 06 03

 

 

 

Netrukau Belgijoje apsižiūrėti, kad čia gyvena tikrai nemažai mamų lietuvių su mažais vaikais. Ir – nors Belgijos mažųjų lietuvių klubas renkasi jau nuo, atrodo, 2008 lapkričio – tačiau tik dabar susiruošiau apie jį paskelbti ir čia.

1) Pačiai iškildavo begalė klausimų: pas kokį pediatrą lankytis? į kokį darželį vesti vaiką? jei bėda, į kurią ligoninę važiuoti? Žodžiu, tokie „šeimyniniai” klausimai.

2) Be to, labai norėjosi, kad kūdikis girdėtų kuo daugiau lietuvių kalbos. Ne tik mano, ne tik vyro ir vaikų, bet kuo daugiau balsų, kalbančių lietuvių kalba. O juk mamos, susitikusios su panašaus amžiaus vaikeliais, juos kalbina, šnekina, žaidina ir pan.

3) Norėjosi pasidalinti ir knygomis, kurias skaitau (ar norėčiau skaityti), filmais, kuriuos žiūriu (ar noriu pažiūrėti) bei galų gale diskutuoti apie, tarkim, Lietuvos šeimos koncepciją…su lietuvėmis!

Iš pradžių tiesiog susitikdavom su jau „iš seniau” pažįstamomis mamomis, kurios turėjo panašaus amžiaus vaikelius.

Ir štai vieną dieną prisiminiau Vilniuje veikusią English Play-Group. Tai buvo angliškai kalbančių ir turinčių mažus vaikus bei Lietuvoje gyvenančių mamų užsieniečių grupė, kurios kartą savaitėje susitikdavo pakalbėti apie tai, kaip joms gyvenasi Lietuvoje, o vaikučiai tuo metu – kartu su mamomis sėdėdami ant grindų ar ant žolytės – žaisdavo. Be to, tos mamos kartu eidavo į muziejus, prižiūrėdavo viena kitos vaikus, kai reikėdavo eiti pas gydytoją ar galų gale pas kirpėją, važiuodavo į įvairias ekskursijas ar šiaip kartą savaitėje išgerdavo kurios nors namuose/kieme puodelį kavos. Vaikučiams ūgtelėjus, eidavo į žaidimų kambarius, dalindavosi auklių telefonų numeriais ir t.t. ir pan.

Taip gimė idėja suburti Belgijoje gyvenančias mamas su jų mažyliais!

Dažniausiai susitinkame kartą savaitėje, antradieniais. Ateina tie, kas gali. Jei susipažįstame su naujai atvykusia mama, kviečiame ją prisijungti ir dalinamės ne tik gyvenimo Belgijoje, bet ir motinystės patirtimi. Žinoma, meilai kviečiame ir tėtes (beje, vienas – kol buvo tėvystės atostogose – buvo prisijungęs!), tačiau kol kas daugiau buvo mamų, todėl taip ir rašau:)

Jeigu gyvenate Belgijoje ir auginate mažą vaikutį, kviečiame prisijungti! Rašykite austeja.landsbergieneETAgmail.com, ir įtrauksime Jus į susirašinėjimo sąrašą, o jau tada…prisijungsite, kada galėsite! (dažniausiai bendraujame Skype, o jei mamytė neturi, tai mielai parašysime ir laiškelį, informuodami apie mūsų planus).

Jeigu norite pasiskaityti apie tai, ką mes veikiame, kur einame, ką verta būtų aplankyti, spauskite ČIA.

Ir dėkoju Agnėms: padariusiai  skydelį ir jį įdėjusiai. Ačiū!

Susitinkame vieni kitų namuose:

 

 

Lankomės muziejuose:

 

 

Švenčiame šventes:

a) Antrą Velykų dieną parke ridenome kiaušinukus