„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Austėja Landsbergienė pataria ruošti atžalas į darželį ir mokyklą kuo anksčiau
2015 07 16

Nors iki rugsėjo 1 d. dar liko du mėnesiai, tačiau vertėtų jau dabar pradėti ruošti vaikus į mokyklą ar darželį, nes laikas bėga nenumaldomai ir galime net nespėti pajusti, kaip ateis ruduo, kai reikės pirmą kartą žengti pro mokyklos duris ar, kaip ir kasmet, pasitikti naujus mokslo metus. Dėl šios priežasties itin naudinga išsiaiškinti, kada vertėtų pradėti ruošti vaikus į mokyklą ir kiek kainuotų įsigyti būtiniausias priemones, skirtas mokyklai.

Edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė pastebi, kad dažniausiai pasiruošimas mokyklai užklumpa netikėtai, kaip kelininkus užklumpa žiemos sniegas. Dažniausiai į prekybos centrus skubama įsigyti būtinų mokyklai priemonių, kai išaušta paskutinė rugpjūčio ar pirmoji rugsėjo savaitė. Tada kaip išprotėję ar išdegę akis perkame viską ir pakankamai neįvertiname daiktų kokybės bei kainos. Verta žinoti, kad daiktų kaina kyla, kai atsiranda itin didelė paklausa. Pasak Austėjos Landsbergienės, reikėtų pradėti ruoštis mokyklai iš anksto, galima net nuo Naujųjų metų, nes jei vaikui sukanka 7 metai, jis vis tiek turės eiti į mokyklą. Tarkime, jei vaiko gimtadienis yra liepą, būtų nuostabu, jei tėvai kartu su seneliais padovanotų jam pirmąją kuprinę, o kiti reikalingi mokykliniai daiktai gali būti padovanoti vaikui pirmojo išėjimo į mokyklą proga. Kuprinė – puiki dovana, dar ir praktiška.

Pasak edukologijos mokslų daktarės Austėjos Landsbergienės, išlaidos ruošiant vaiką rugsėjo 1 d. priklausys pirmiausia nuo to, ar vaikas eis į mokyklą, ar į darželį. Taip pat ir nuo to, ar mokykla suteiks papildomas mokyklines priemones, tokias kaip uniforma ir kanceliarinės prekės, ar jas reikės įsigyti patiems. Jei patiems reikės įsigyti segtuvus, vadovėlius, sąsiuvinius, pratybų sąsiuvinius, tai būtinų mokinio reikmenų krepšelio kaina bus didesnė. Austėja Landsbergienė prognozuotų, kad suma, skirta pagrindiniam mokinio krepšeliui ateinantiems mokslo metams, galėtų būti nuo 35 iki 50 eurų. Žinoma, jei priemones pirksite brangesnes, suma bus didesnė, nes ir paprastų klijų kainos skiriasi, o kuprinė gali kainuoti net 100 eurų. Vis dėlto nereikėtų susivilioti pirkti brangų daiktą – puikią kuprinę galima rasti ir dėvėtų drabužių parduotuvėje.

Apibendrinti galima taip: siekdami sutaupyti pinigų, rugsėjo 1 d. turėtumėte pradėti ruoštis iš anksto Taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko. Patarlė „Tepk ratus žiemą, o roges vasarą“ tinka ir kalbant apie pasiruošimą mokyklai.

Tekstas buvo publikuotas portale pinigubite.lt: http://www.pinigubite.lt/naujienos-ir-renginiai/naujienos/5139-austeja-landsbergiene-pataria-ruosti-atzalas-i-darzeli-ir-mokykla-kuo-anksciau