„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

AUGINK ATSAKINGAI – nauja kampanija.
2009 05 21

p10807121

Jau vakar skaičiau apie šios kampanijos pradžią, o šiandien Laura atsiuntė vieną nuorodą (ačiū, Laura!).  „Kūrybingi ir drąsūs vaikai – naujosios kartos pagrindas!“ – negaliu tam labiau pritarti, nei pritariu. Apskritai man ši kampanija nuo pat pradžių labai artima, ne kartą apie ją rašiau ir tinklaraštyje, bendradarbiauju – nors ir mažais žingsneliais – su atsakinga už šį projektą p.Sablinskiene. Kodėl man ši kampanija tokia artima? Todėl, kad pati – kai tik randu progą – akcentuoju atsakingos tėvystės svarbą vaikui, tėvams ir…visai visuomenei. Ir smagu, kad akcentas šį kartą – kūrybiškumas. Kaip tik prisiminiau, kad jurai žadėjau įdėti straipsnelį į tinklaraštį, tai eisiu, rasiu ir įdėsiu, nes – ačiūdiev – vėl veikia ilgai neveikęs mano G-mail!!! Ir man labai patinka, kad yra dvi dalys (kampanijos): edukacinė ir sąmoningumo skatinimo. Žodžiu, super!

Susiradau YouTube tuos TV klipus, nes labai norėjau turėti ir tinklaraštyje.

Saviraiškos būdai…turiu rimtų dvejonių dėl to, kaip veikia šis modelis…po kurio laiko man seksis geriau…gražu, ar ne? Iš tiesų jeigu „nuryjame” pirmąją reakciją (O, ne!!! Apipaišyti nauji baldai/sienos!!! Sugadintas brangus daiktas!!!), juk iš tiesų netrunkame suprasti, kad vaikas visa tai darė ne iš piktos valios. Ir iš tiesų maži vaikai niekada nenori mums „pakenkti” – jie juk tik tiria pasaulį!Kadangi esame atsakingi už vaiką supančią aplinką, tai esame atsakingi, kad ji būti saugi vaikui! O jeigu nepasirūpinome, ir vaikas padarė kažką, kas mums, suaugusiesiems, nepatinka, tai, kaip sakant, kaltinti galime tik save:)

Ir dar. Puikiai suprantu, kad ne visi yra „ramiakai” – ūmaus, staigaus būdo žmonėms iš tiesų yra nelengva valdytis. Pati esu staigaus būdo, turiu kontroliuoti savo emocijas, todėl manau, kad tėvų švietimas šiais klausimais yra BŪTINAS. Ir tėvų kūrybiškumo ugdymas! Juk tikrai yra daugybė būtų kaip „nuleisti garą”…vienam padeda vieni būdai, kitam – kiti. Svarbiausia – apsisprendimas būti atsakingais tėvais, tokiais, kurie leidžia vaikui eksperimentuoti ir pasitikėti savo jėgomis…Ir dar labai labai svarbu yra būtent NEtolerancija smurtui. Kad net ir tie, kurie nuklysta nuo kelio, būtų ne pasmerkiami, o skatinami vėl į jį grįžti, nes atsakingas vaiko auginimas būtų vertybė! Ir iš tiesų – viskas išmokstama. Švedijoje fizinės bausmės neišnyko per vieną naktį. Ir dabar pliaukštelėjimas per sėdimąją nėra išnykęs it dinozaurai, tačiau…yra nuomonė, kad tai – netinkamas būdas auklėti vaikus, visi stengiasi tobulėti ir auklėti kitaip ir visuomenėje nebėra manoma, kad be beržinės košės vaikas užauga „laukinis”…

httpv://www.youtube.com/watch?v=nKzr13sMFX8

httpv://www.youtube.com/watch?v=YAYNkfIujCY