„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

AUGAME KARTU. ŽIEMA.
2008 12 19

 

Vakar jaučiausi taip, kaip jaučiasi vaikas per Kalėdas, kai gauna labai lauktą dovaną – iki Briuselio atkeliavo mano antroji knyga!!!!!!

Vis dėlto knyga – didžiulis džiaugsmas. Ir darbas. Pamenu etapą, kai sėdėdavau iki paryčių – ketvirta valanda atlėkdavo nė nespėdavau pajusti. Šią knygą rašiau kiek kitaip. Kadangi pati esu ne Lietuvoje ir negalėjau organizuoti foto sesijų, teko kviestis į pagalbą draugus ir artimuosius, kurie augina „tinkamo” amžiaus vaikiukus. Susirinko visas žavus būrys mažylių:  Guoda. Gustė, Miglė, Rokas, Viltė, Vasarė, Sofija, Urtė, Gintarė, Tomas, Joris, Vesta, Eglė, Ieva, Lukas, Gabrielė, Mijus, Benediktas ir mano trys muškietininkai:) Į kadrus pakliuvo ir Vincentas bei Bernardas, kurie „demonstravo” brolio/sesės gaminius:) Žodžiu, darbas virte virė.  Žinoma, didelį darbą dirbo ne tik vaikučiai darbininkėliai, bet ir jų tėveliai, kurie organizavo ne tik darbelių gaminimą (žiemos darbelius teko atlikti pavasarį ir vasarą, nes knyga buvo rašoma kaip tik tuo metu…Gerai, kad kovą pasnigo, tai tądien griebėm jautį už ragų ir padarėme nemažai darbelių…), bet ir foto sesijas. Juk knygai reikėjo kokybiškų nuotraukų! Taigi darbštuolių tėvelių ir jų vaikučių dėka šioje knygoje iliustracijų daug daugiau, nei pirmojoje.

Be to, bendrauti ir bendradarbiauti daugiausiai teko per Skype. Ir nieko. Viskas pavyko. Buvo etapas, kai su projekto vadove susirašydavome keletą kartų dienoje, o jos žinutė būdavo pirmoji, kurią rasdavau atsibudusi (juk Lietuva „bunda” anksčiau, nei Belgija!).

Ir dar. Ši knyga turėjo labai aiškų paskutinį terminą: IKI GIMDYMO. Spėjau. Gertrūda gimė praėjus nepilnoms dviems savaitėms po to, kai nusiunčiau juodraštį. Žinoma, jau grįžus iš ligoninės prasidėjo pats „smagumas” – derinimas. Žinote, niekada, NIEKADA nemaniau, kad parašyti knygą kainuoja tiek laiko ir energijos. Atrodė, kad…ateina įkvėpimas ir tu rašai, rašai, rašai…o knyga po to tarsi atsiranda…savaime. Pirma dalis – lygiai tokia. Būdavo dienų, kai visai neprisiversdavau atsisėsti, o būdavo, kad negalėdavau liautis barškėjusi klaviatūra. Būdavo, kad viskas liejasi tarsi kažkas diktuotų tekstą, o būdavo, kad, atrodo, negali nė žodžio išspausti. Bet knyga parašyta. Ir tai, mielieji, tik pusė darbo! Po to…derinimas su projekto vadove, su redaktore, su dailininke, su maketuotoja…išskaitytojos…ir viskas ne po vieną kartą. Nors knygą „pridaviau” liepos viduryje, į spaustuvę ji iškeliavo likus mažiau, nei mėnuo, iki Kalėdų. Vat taip yra su tom knygom. Daug derinimo, daug kantrybės ir diplomatijos pamokų:)

Didesnė ir pati knyga: Rudens knygoje buvo šešios temos, o čia – septynios: Apsirenkim, Žiemos smagumai, Diena ir naktis, Seku seku pasaką, Gyvūnai žiemą, Geometrijos pasaulis ir Žiemos šventės. Knygos prieduose rasite brėžinėlių ir iškarpų, kad būtų lengva atlikti užduotėles. Kadangi nemažai tėvelių pageidavo, kad PRIEDAI būtų daugkartiniai, visus Rudens ir Žiemos priedus galėsite parsisiųsti (bus šiame puslapyje).

Knyga jau turėtų pasirodyti knygynuose (leidykloje JAU YRA). Kad jūs žinotumėte, kaip mes jaudinomės (su projekto vadove Jurga), kad knygos nespėsime paimti į rankas iki Kalėdų, o taip norėjosi…juk Kalėdos yra Kalėdos, o knyga – puiki dovana! Ir kaip apsidžiaugėme, kai jau sužinojome, kad knyga iki Kalėdų TIKRAI BUS!!!

Beje, bent jau Rudens knyga buvo vidutiniškai 7 litais pigesnė leidykloje, nei knygynuose. Leidykloje pigesnės ir visos kitos Tyto Albos išleistos knygos, todėl…manau, kad kelionė į leidyklą tikrai verta dėmesio! Be to, leidykla – pačiame centre, kelios minutės pėstute nuo Lukiškių aikštės:)

Tikiuosi, kad knyga patiks skaitytojams ir skaitytojoms…tikiuosi, kad ji padės augti…AUGTI KARTU:))))