„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Atsargiai – VAISTAI!
2008 10 25


Įdomu, kiek vaikų kasmet pasiekia vaistus ir…sukramsnoja. Net baisu pagalvoti, ką turi išgyventi suaugusieji, kai supranta, kad vaikas pasiekė vaistus, nes jie juos padėjo ne vietoje. Kartą taip atsitiko ir mums. Kai gimė Vilhelmas, Augustui buvo 1 metai ir 10 mėnesių. Po kelių savaičių – abu būdami namie – staiga apsidairėme, kad nėra Augusto. Radome jį miegamajame baigiantį išgertį visą buteliuką vit D (kurį tik ką nupirkome Vilhelmui). VISĄ. Buteliuką jis rado ant spintelės šalia lovos.

Kadangi buvau girdėjusi, jog vit.D yra pavojingas mažiukams, tuoj pat puolėm kviesti greitąją pagalbą. Šiai atvažiavus, Augusto skrandį plovė mūsų namuose. Tai buvo vienas klaikiausių įvykių mano gyvenime, kai, atrodo, žemė slysta iš po kojų, o pats jautiesi toks kaltas…toks bejėgis. Gabrielius laikė Augustą ant rankų, o šis klykė, klykė, klykė…Aš su VIlhelmu ant rankų nuėjau į miegamąjį ir kūkčiojau. Gerai, kad viskas gerai baigėsi.

Šį įvykį prisiminiau perskaičius šį straipsnį. Net sunku įsivaizduoti, ką dabar išgyvena berniuko seneliai. Visa tai privertė prisiminti, ką galime daryti, kad apsaugotumėme savo mažylius:

– Apeikite namus taip, tarsi eitų vaikas, o ne jūs. Jeigu nenorite kad jis ką nors paimtų, patraukite.

– Nepamirškite, kad vaikai atidaro neatidaroma. Kiek kartų jums yra tekę retoriškai savęs klausti: KAIP, na, KAIP jis tai atidarė???

– Nelaikykite valgomų ir nevalgomų produktų vienoje vietoje. Viską laikykite originaliose pakuotėse. Nesudėkite vaistų į buvusią saldainių dėžutę ir pan.

– Niekada nesakykite, kad vaistai – saldainiukai. Ir negerkite vaistų patys (jei geriate) vaikui matant. Vaikai labai mėgsta mėgdžioti.

– Visus chemikalus laikykite ten, kur vaikas nepasieks. Nepamirškite, kad vaikai išmoksta laipioti būdami maždaug 18 mėnesių.

– Jeigu suskamba telefonas arba kas nors paskambina į duris, o jūs rankose laikote chemikalus ar vaistus – neškitės juos kartu.

– Jeigu turite gėlių, išsiaiškinkite, ar jos nenuodingos. Vaikai mėgsta pakramtyti ir lapelius, ir šakneles.

– Vitaminus, maisto papildus, kosmetiką, kvepalus, cigaretes, alkoholį ir pan. laikykite vaikui nepasiekiamoje vietoje.

– Rankines laikykite ten, kur vaikas nepasieks. Jeigu ateina svečių, užkelkite ir jų rankines (dažnai žmonės rankinėse nešiojasi vaistus ir kitus vaikams pavojingus daiktus).

– Nepamirškite, kad vaikams patinka ryškūs, spalvingi daiktai. Jeigu vaistai maloniai kvepia – dar įdomiau.

– Pastebėta, kad dažniausiai apsinuodijimai įvyksta, kai vaikas alkanas, o suaugęs, manydamas, kad jis šalia, akimirkai nusisuka.

– Jeigu vaikas išgėrė vaistų, nedelsiant skambinkite 112, nenuleiskite nuo vaiko akių ir pabandykite išsiaiškinti, kiek tablečių/skysčio jis išgėrė.

Štai čia yra informacinis straipsnis, kokie yra apsinuodijimo vaistais simptomai ir ką reikia daryti.

Tikiuosi, kad niekada neteks jums išgyventi to, ką jauti supratęs, kad nelaimė atsitiko dėl tavo paties žioplumo!

Nuotrauka: sparktography