„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Aš, baseinas, keturi vaikai – misija įmanoma!
2008 09 12

Kartą mums vienas nemažai sportuojantis žmogus (na, ir žinantis, apie ką šneka) pasakė, kad geriausia ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikams – baseinas. Tą patį patvirtino ir Žitkauskas, kai pas jį apsilankėme su berniukais. Augustas jau Lietuvoje lankė baseiną Moksleivių rūmuose. Patiko ir jam, ir mums, turėjo tikrai šaunią trenerę. Kai atvažiavome čia, irgi pradėjome ieškoti baseino, kuriame vyktų pamokėlės vaikams. Radome. Kartą savaitėje į pamokėlę eina abu berniukai. Kadangi pamokėlės tik nuo ketverių metų, su mažesniais vaikais tenka eiti tėveliams. Taip ir darėme mudvi su Morta visus praėjusius metus.

Jau vasaros pabaigoje vis sukau galvą, ką darysime, kai prasidės berniukų baseino užsiėmimai. Pernai eidavome visi keturi: aš su Morta eidavau į baseinėlį vaikams, iš pradžių į pamokėlę išeidavo Vilhelmas, po to – Augustas, po to dar pasipliuškendavome visi ir…keliaudavome namo. Keliones į baseiną baigėme birželio gale: baigėsi mokslai ir jau buvo likęs tik mėnuo iki Gertrūdos gimimo.

Grįžus vaikams iš atsotogų Lietuvoje, užrašėme vėl į baseiną. Vakar buvo pirmoji pamokėlė. Taigi jau nuo pat ryto nerimavau ir vis bandžiau sugalvoti, kaip efektyviau nuvažiuoti į baseiną su mėnesio kūdikiu (kurio dar nenoriu kišti į chloruotą baseino vandenį, nes jis kūdikiams nepritaikytas), 2.5 metų mergina ir 5 ir 7 metų vaikinais. Visi su savo poreikiais… Visiems dar gali prireikti mano pagalbos. Pagalvojau, kad šįkart pabandysiu – jeigu bus katastrofa, tai galvosiu planą B.

Susidėjau viską dar tol, kol vaikai buvo mokyklose. Parsivežus Mortą ir Vilhelmą iškart juos pamaitinau, kad nevažiuotų išalkę. Esmė ta, kad Mortos ir VIlhelmo mokyklėlė baigiasi 15.25, Augustas iš mokyklos grįžta 16.00, o jau 16.30 VIlhelmui reikia būti vandenyje – prasideda pamokėlė. Taigi reikia ne tik viską susiruošti, bet ir daryti viską labai efektyviai, kad spėtumėme nuvažiuoti laiku. Kol vaikai valgė, pamaitinau Gertrūdą, kad būtų soti ir patenkinta, kai važiuosime;) Morta net spirgėjo iš džiaugsmo, kad vėl važiuojame į baseiną, o man vis dar buvo neramu.

Vaikams pavalgius, iškart nuėjome ruoštis. Tuo metu grįžo Augustas, pasidėjo kuprinę, pasiėmė užkandėlę į mašiną ir išvažiavome. Nuvažiavome 16.15. Augustas pasiūlė Vilhelmui iškart eiti persirengti – jis jam padėtų, tačiau pamačiau, kad mažajam jau kaupiasi ašarėlės. Tada ir sakau: zuiki, pasirink: arba stovime eilėje su mama, mama tau padeda, bet tada pavėluoji į pamokėlę, arba dabar eini su broliu. VIlhelmas pasirinko būti su mama ir pavėluoti. Taigi visi penkiese atstovėjome eilėje. Ačiū Dievui, Gertrūda nepradėjo pykti, o Mortai pasirodė, kad tąkart verta stovėti prie mamos!

Taigi susimokame už įėjimą (čia – nepatikėsite: suaugęs moka 2.5eu, o vaikas – 2eu. Viduje – trys baseinai: vaikams iki 6 metų, tada toks nedidelis baseinas (kur vyksta berniukams pamokos) ir jau normalus baseinas. Yra pirtis. Jacuzzi. Ir gali būti KIEK TIK NORI. Kodėl tokia kaina? Ogi todėl, kad savivaldybė skatina žmonių sveikatinimą, todėl subsidijuoja. Vat taip. Čia nėra Siemens arenų, tačiau yra baseinai, į kuriuos gali vaikščioti visi vaikai ir daugybė būrelių (pavyzdžiui, už vaikų baseiną – iki naujų metų – mokame po 35eu; už vaikų dailės užsiėmimus (2val savaitėje) – apie 70eu pusmečiui ir t.t. Vat tokią paramą šeimoms ir vaikams aš suprantu!) ir keliaujama į persirengimo kabiną. Vėlgi – pagalvota apie šeimas su vaikais. Yra persirengimo kambariai vyrams, moterims ir…šeimoms su 2 vaikais ir daugiau. Įgužame į kabiną visi ir dar su mašinine kėdute (kurioje – viltingai tikiuosi – Gertrūda išbus bent kiek laiko).  Berniukai greitai persirengia ir, palikę viską, išlekia į baseiną. Aš perrengiu Mortą, sutvarkau berniukų rūbus, nunešu juos į spinteles, duodu užkąsti Gertrūdai ir einame į baseiną ir mes.

Gertrūdą su visa kėdute pastatau kamputyje prie mažojo baseino. Grįžta prisiminimai, kaip taip kėdutėje gulėdavo VIlhelmas, kol aš plaukiodavau baseine Jeruzalėje;) Tačiau dabar aš einu ne plaukioti pati, bet su Morta į vaikų baseiną. Labai greitai Mortai manęs nebereikia – ji čiuožia nuo čiuožyklos, lipa ant gyvatės, lenda po skėčiu, nuo kurio bėga vanduo arba bando sustabdyti vandens kriokliukus, kurių pora yra tame baseine – vandens žaidimų aikštelėje! Augustas šiek tiek pabūna su mumis (jam dar nėra pamokos) ir eina į patį didįjį baseiną pasiplaukioti. Viena akimi stebiu jį, kita – Mortą, o rankų paimu jau virkauti pradėjusią Gertrūdą. Tarp savęs ir jos įsikišu rankšluostį, kad ji nesušlaptų (iš anksto apie tai pagalvojau ir ant kėdutės užsimečiau rankšluostį). Kai Mortai reikia pagalbos – įbrendu su visa Gertrūda ir padedu. Kai ne – vaikštom aplink. Augustas parodo keletą savo triukų, pasidžiaugiam. Kai baigiasi VIlhelmo pamokėlė, šis ateina pas Mortą. Abu ima dūkti, Augustas išeina į savo pamokėlę. VIlhelmas pasiūlo Mortai eiti į vidurinį baseiną, nes jam su „lėliukais” nuobodu. Aha…įdomu. Ką gi, einame visi. Aš brendu iki šlaunų, kad būčiau netoli Mortos. Tačiau su ja labai gražiai žaidžia VIlhelmas, o ir ji pati supranta ir klauso, nebrenda dar giliau.

Gertrūdą, matyt, užliūliuoja kaskadų šniokštimas ir vandens garsai. Paguldau ją į kėdutę…miega. Lekiam su Morta į vidurinįjį baseiną ir dar 20 minučių siaučiam su ja: mokau plaukti, visaip tampau po vandenį, šokinėjame (jai patinka šokti į vandenį nuo baseino krašto) ir pan. Vilhelmas mums parodo įvairiausių „triukų”, kuriuos išmoko pamokėlėje. Baigiasi ir Augusto pamokėlė. Pažaidžiam truputėlį visi kartu ir skubam namo, nes…šįvakar tėtė eina į tėvų susirinkimą Augusto mokykloje, ir jam reikia mašinos.

Turbūt sunkiausia baseine bus dušas. Kaip gera, kad Augustas jau nusimaudo iš esmės pats – man lieka tik porelė. Gerai, kad Gertrūda rami sėdėjo kėdutėje dušo „užribyje” – gal jai visai įdomu buvo visi tie garai ir tas triukšmas? Ką žinosi… Išsimaudę skubame į persirengimo kabiną, rengiamės. Apsirengti sunkiau, nei nusirengti, nes vaikai dar drėgni, todėl pagalbos reikia visiems. Galiausiai apsirengiame.  Augustas surenka visų maudymosi kostiumėlius, rankšluosčius, sudeda viską į „tašę” ir – pasiėmęs Vilhelmą ir Mortą – išeina mūsų laukti į koridorių. Apsirengiu, pasūpuoju Gertrūdą, kuri vėl snūduriuoja ir einu į koridorių, kur mašinėlėje (na, toje, kur reikia mesti pinigėlį) sėdi šaunioji mano trijulė ir leidžia įvairius garsus, panašius į tuos, kuriuos girdime Formulėje 1.

VIens…du…trys – sėdime mašinoje. Vaikai geria vandenuką, o aš negaliu patikėti: pavargau tai pavargau, tačiau…ĮMANOMA! Vadinasi, baseino klausimas išspręstas. VALIOOOOOOOOOOOOOOO.