„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Ar dekoruosite namus per Kalėdas?
2009 12 01

advent

Visa šeimyna jau miega, o aš vis dar sėdžiu ir mintyju. Tiksliau, grožiuosi Kalėdinėmis namų dekoracijomis ir puošmenomis. Mano mama visada labai gražiai Kalėdoms išpuošdavo namus: atrodydavo, kad kiekvienas kampas kvepia Kalėdomis ir jų laukimu. Aš – vartydama žurnalus, žiūrėdama nuotraukas bei prisimindama savo vaikystės namus – visada galvoju, kad ir aš taip norėčiau. Bet…

Kaip sako mano sesuo: kai turi keturis demonus, tai turi kažką aukoti. Viena iš aukų – Kalėdinės dekoracijos. Pavyzdžiui, nusipirkome šiemet tokią labai gražią eglutę. Galvojau, kad smagu bus ir šeštadieninės mokyklėlės vaikiukams, ir mūsiškiams. Smagu tai smagu. Tačiau jau antrą dieną pamačiau Gertrūdą tempiančią eglutę per svetainę. Apkramtytos ir suglamžytos širdutės, kurias Mortulė taip kruopščiai piešė ir kabino, mėtėsi pakeliui. Ištiesinau. Vėl pritvirtinau. Užkėliau eglutę taip aukštai, kad nematau nei aš, nei vaikai.

Pirmoji Advento kalendoriaus užduotėlė vaikams – baigti gaminti (nes jau esame pradėję) Kalėdų vainiką, rasti jam vietą ir pakabinti. Įdomu, kaip mums tai ryt pavyks? Ant lauko durų nekabinsim, nes Briuselio lietūs ir vėjai  išpūs ne tik visas puošmenas, bet ir patį vainiką.

Ach, kalbant apie lauką. Ar puošiate savo balkoną? Terasą? Kiemą? Mes – nors čia, Briuselyje  turim nediduką savo kotedžiuko kiemelį – dar nesam puošę lauko. O gal verta? Nors, kita vertus, taip ir matau Gertrūdą stovinčią priplakta nosimi prie stiklo, įnirtingai baksnojančią pirštuku ir sakančią: ten, ten, ten!

Žodžiu, sunku su tomis puošmenomis. Gal po kokių 10 metų, kai puošti namus ir grožėtis puošmenomis norėsime visi. O dabar galima paganyti akis į tai, ką įmanoma padaryti (Beje, iškart pagalvojau apie Paukščių Pieno rožinį dviratį, kai pamačiau pirmąją nuotrauką 😀 ) ir krauti šias visas idėjas į atminties banką 😀 O šiandien – jau turime šiek tiek papuoštą židinį (nors dar trūksta kojinių, šią savaitę reikės raitotis rankoves!), kurio mieliausias man akcentas – keturios Advento žvakės, apdėliotos vaikų darytomis puošmenomis:

advent2

P.S. Prisimenate, kai rašiau, kad labai smagu turėti Kalėdinių žaisliukų su istorija? Tai šiandien įdavėm vieniems draugams nuvežti mūsų kitų draugų (gerai skamba :D) Lietuvoje dukrytei jos pirmųjų Kalėdų žaisliuką eglutei, kurį darė Morta:

angels