Žinote, kaip būna, kad kartais – viskas „bangom”? Tai va dabar mūsų namuose – kepurių banga. Šiandien net Augustas kalbėjo apie tai, kad rytoj darysis burtininko kepurę. Tačiau pradžiai..princesės ir riteriai 🙂
PRINCESĖS kepurę iš tiesų lengva pagaminti. Jums reikės:
– Spalvoto popieriaus
– Lipnios juostos
– Klijų
– Medžiaginės juostelės
– Segtuvo
– Lipdukų ir/ar įvairių kitų puošybos elementų
Iš spalvoto A4 formato lapo susukame piltuvėlį (mūsų – kaip matote – buvo rožinis). Iš karto suklijuojame lipnia juosta, kad „neišsiskirtų”. Nukerpame apačią, kad būtų lygi.
Puošiame šonus. Mes turėjome sidabrinį visomis spalvomis blizgantį dovanų maišelį (NIEKADA neišmeskite nieko gero 😀 ), kuris Mortai laaabai patiko. Kadangi Mortai dabar labai patinka širdelės, tai aš flomasteriu piešiau širdeles. Man teko ir iškirpti, nes popierius buvo labai slidus, Mortai visai nepavyko kirpti (teisybę pasakius, ir man buvo nelengva). Klijais priklijavome širdeles aplink visą kepuraitę.
Šonuose segtuvu pritvirtinau dvi rožines juosteles.
Iškirpome keletą spalvoto popieriaus juostelių. Juosteles sukau ant piešukų, kad „susigarbanotų”. Morta labai kantriai laikė pieštukus su užvyniotomis popieriaus juostelėmis ir vis klausė, kada bus galima jau paleisti. Tas „garbanotas” juosteles priklijavome prie kepurėlės viršaus.
Mortai laaaabai patiko kepuraitė – nenusiėmė net jau ir nuėjusi žaisti:)
x
O štai ir mūsų riteris. Riterio šalmas – daug sudėtingesnis „kūrinys”, tačiau priemonių iš esmės reikia tų pačių:
– spalvoto popieriaus (bent jau dviejų spalvų)
– žirklių
– klijų
– segtuvo
– iš spalvinimo knygelės iškirptų visokių „riteriškų” motyvų: slibino, riterio, skydo ir pan.
– spalvotų pieštukų/flomasterių
Iš vienos spalvos spalvoto popieriaus iškirpkite stačiakampį tokio dydžio, kad suklijavus į „vamzdelį” tilptų vaiko galva (ir skersai, ir išilgai).
Iš kitos spalvos iškirpkite kokį nors riterišką „ženklą”. Vilhelmas norėjo kryžiaus, tai ant veido – riteriškas kryžius. Priklijuokite jį ten, kur bus riterio veidas (arba prisekite segtuvu).
Iškirpkite akis ir nosį. Galite kirpti įdomesnių formų, pavyzdžiui, rombo ar stačiakampio. Nosies viršutinio krašto nenukirpkite – palikite „antnosį”.
Šalmo šonus – kad būtų įspūdingiau – apklijuokite iš spalvinimo knygelių iškirptais (arba internete rastais ir atsispausdintais) riteriškų motyvų paveikslėliais: Vilhelmas iškirpo, nuspalvino ir priklijavo riterį, drakoną ir skydą).
Kai baigsite patį šalmą, dar reikia padaryti jo „viršūnėlę”:
– iškirpkite dvi viršugalvyje susikryžiuojančias spalvoto popieriaus juostas ir pritvirtinkite jas segtuvu;
– Iškirpkite nedidelę juostelę, iš kurios susukite vamzdelį ir suklijuokite vamzdelio kraštus (arba susekite segtuvu). Viename vamzdelio gale padarykite keturis įkirpimus ir atlenkite tiek, kiek įkirpote, kad būtų galima vamzdelį pritvirtinti prie šalmo viršugalvio;
– Prie vamzdelio galo pritvirtinkite „susigarbanojusias” spalvoto popieriaus juosteles. Dar galite – kaip ir Vilhelmas – papuošti viršugalvį plunksna.
Man atrodo, kad šios kepurės tikrai ilgai „netrauks”, nes vaikai jas dedasi ir dedasi. Na, bet faktas bent jau tas, kad tikrai vykęs darbelis!