„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

20 ir 21 Advento kalendoriaus užduotys. Laiškai krikšto tėvams.
2009 12 21

 

Vakar dienos užduotis – parašyti Kalėdinius sveikinimus krikšto tėvams ir išsiųsti kartu su pasirinktais darbeliais. Šiandienos – tuos laiškus išsiųsti. Kai tyčia vakar paskambino Gabrieliaus močiutė iš ligoninės ir pasidžiaugė gautu Kalėdiniu laiškų, o šiandien parašė mama, kad jai anądien skambino mano močiutė ir labai džiaugėsi… Džiugu, kad galima pradžiuginti mylimuosius artimuosius Lietuvoje!

Augustas krikšto mamai darbelių nusprendė nesiųsti – sakė, kad jai pridaro Severija (Gabrieliaus sesuo, kuri yra tik pusmečiu vyresnė už Augustą). Taigi parašė laišką ir įdėjo šventinę savo nuotrauką, kurias galėjome nusipirkti ir nusipirkome būtent galvodami, kad siųsime artimiesiems į Lietuvą. Augustas Ramunei parašė: „Labas, Ramune! Kaip jūsų šeimai sekasi? Mano tai gerai. Mes papuošėm eglę, o ar jūs papuošėt? O kur atostogaujat? Mes tai namuose. Pas mus atvažiuoja mamos sesė Medeina. Aš labai norėčiau pas jus atvažiuoti per Kalėdas. O žinot, aš gavau šachmatų taurę? Linkiu linksmų Kalėdų! Augustas”.

Savo krikšto tėtei – mano pusbroliui, gyvenančiam UK ir dirbančiam Cambridge universitete – Augustas nusprendė išsiųsti darbelį, kurį darė per paskutinę šeštadieninę mokyklėlę (darbelį darė ir jis, nes buvo labai mažai vaikų, tai jis prisijungė) – iš rankučių atspaudų darytą angelą. Pridėjo dar savo įrėmintą nuotraukytę ir parašė laišką: „Labas, Silvestrai! O kur tu gyveni? Aš mėgstu pakalbėti su tavimi. Aš turiu apie dešimt draugų. Man labai patinka kukurūzai, o tau? Mano šeima labai gerai laikosi. Mes jau papuošėm eglę, o tu? O kaip tau sekasi? Aš manau, kad tu gyveni Londone, o ar tai tiesa? Ate. Augustas”.

 

 

 

 

 

Vilhelmas rašė savo krikšto tėtei – geram Gabrieliaus draugui – ir krikšto mamai – mano Švedijos „mamai” ir draugei. Annai Vilhelmas išsiuntė savo šeštadieninės mokyklėlės angelą, nupiešė piešinį su delfinais ir paukščiais (tokį, sakyčiau, gan abstraktų :D) ir paprašė manęs, kad užrašyčiau švediškai: „Anna, Gerų Kalėdų ir linksmų Naujų Metų. Didelis apkabinimas nuo Vilhelmo”. Annai įdėjom ne tik Vilhelmo, bet ir Augusto ir Mortos mokyklines nuotraukytes, kurias ji vis prisiklijuoja prie šaldytuvo… Viktorui Vilhelmas įdėjo labai gražų savo piešinį, pieštą kreidelėmis prieš keletą dienų, kurio pavadinimas – „Cirkas”. Taip pat savo nuotraukytę ir laišką (nustebau, kad Viktorui Vilhelmas rašė „Jūs”, nors sako tai visada „Tu”): „Krikšto tėti, aš Jums linkiu geru Kalėdu! Aš Jus miliu. Ašiū už visas dovanas. Geru Kalėdu. Ko Jums dar reika? Aš galiu Jums duoti… Mes jau papuašam egle. O kaip Jums sekasi? Aš tikiuosis, kat garai”. (Specialiai palikau su visomis Viliuko klaidelėmis, kad po to galėtumėme matyti progresą…)

 

 

 

 

Morta Medeinai nupiešė labai gražų piešinį (kantriai piešė gal valandą) ir pasakė, kad Medeina pati ji pasiims. Iš tiesų – juk Medeina turėjo vakar atskristi, tačiau dėl pūgos neatskrido…tikėkimės, kad atskris šiandien!

Krikšto tėtei Jonui (Gabrieliaus broliui) Morta irgi piešė smulkių geometrinių figūrų piešinį. Padiktavo man, ką užrašyti, įdėjo savo darytą angelą ir nuotraukytę ir pasakė, kad turime greitai išsiųsti, nes jau tuoj tuoj Kalėdos. O užrašyti liepė: „Morta siunčia savo krikšto tėtei Jonui daug Kalėdinių linkėjimų!”

 

Jonui:

 

Medeinai:

 

 

Prieš keletą dienų Morta vos ne kūliais vartėsi iš džiaugsmo, nes kartu su senelio šeimynos dovanomis Mortai buvo įdėta ypatinga – krikšto tėtės – dovana: kilimėlis su princesėmis! Morta pati jį išpakavo, pasitiesė savo žaislų kambaryje, tačiau greitai persinešė į kambarį, kuriame vėliau miegos su sese, o dabar ten yra mergaičių biblioteka 🙂

 

Štai tokios vakar ir šiandien dienos užduotis…šiandien viską pakuojame, dedame į vokus, užrašome adresus ir…važiuojame į paštą bei tikimės, kad šventiniai linkėjimai mylimiems krikšto tėveliams atvyks laiku!

P.S. Gertrūda savo krikšto tėvams nupiešė žiemos pasaką 🙂 Taip įnikusi piešė, kad – nebelikus vietos ant popieriaus – išpiešė visą save!