„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visos akimirkos

100 gerų darbų Lietuvai!
2019 01 04

Lietuvai padovanosime 100 gerų darbų! Taip Vaikystės Sodo ir Karalienės Mortos mokyklos bendruomenės nusprendė įprasminti Lietuvos 100-metį.

#1gerasdarbasLietuvai

Vinco Kudirkos Sodelio bendruomenė atsiliepė į beglobis.lt prašymą, paruošė skanėstų, kuriais buvo prekiaujama Kaziuko mugės metu. O surinktos lėšos skirtos beglobiams gyvūnams.

#2gerasdarbasLietuvai

Leono Sapiegos Sodelio sodiečiai aplankė „Vaikų linijos” savanorius – padėkojo jiems už svarbų darbą ir padovanojo burtų lazdeles, kurios gali išpildyti kiekvieną norą bei taupyklę su Kaziuko mugėje uždirbtais pinigėliais.

#3gerasdarbasLietuvai

Simono Daukanto Sodelio bendruomenė pagamino inkilus parskrendantiems paukščiams ir pakabino juos Kauno Panemunės šile.

#4gerasdarbasLietuvai

Leono Sapiegos Sodelio mažyliai-šnekučiai tvarkė šalia Sodelio esančia Neries krantinę.

#5gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio mažyliai-šnekučiai sodino gėlytes Vilniaus miesto krizių centre „Paramos moterims ir šeimai tarnyba”.

#6gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai pasodino ir išaugino augalus indeliuose, o po to iškeliavo į Vilniaus senamiestį ir dalino prekeiviams.

#7gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai Rasų kapinėse tvarkė garbingų, daug gero Lietuvai nuveikusių žmonių kapus.

#8gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos pagrindinės mokyklos Emilijos Pliaterytės ir Daumanto klasių mokiniai savaitgaliais savanoriavo senelių globos namuose „Sevilis”.

#9gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio sodiečiai prisijungė prie užseniečių vaikų integracijos programos pabėgeliams – pakvietė juos į svečius, dovanojo pačių gamintus skirtukus knygoms, kartu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei vaišinosi lietuviškais patiekalais.

#10gerasdarbasLietuvai

Kauno Karalienės Mortos mokyklos Jono Vileišio klasė savanoriavo Šančių senelių globos namuose.

#11gerasdarbasLietuvai

Kauno A. Juozapavičiaus Sodelio šnekučiai nutarė pradžiuginti likimo mažiau apdovanotus vaikus – patys gamino atvirukus ir išsiuntė į Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namus.

#12gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai aplankė pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise gyvenančius senus ir sergančius žmones – vaišino juos pačių keptais sausainiais ir pradžiugino sveikinimais.

#13gerasdarbasLietuvai

Gedimino Sodelio vaikai tapo Mažaisiais Princais – praeiviams dalino šypsenas, linkėjo geros dienos ir dalino pačių gamintas gėlytes su ištraukomis iš „Mažojo princo”.

#14gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos mokyklos Karaliaus Mindaugo klasė, įkvėpti Jono Biliūno apsakymo „Brisiaus galas”, vyko savanoriauti į „Tautmilės” prieglaudą.

#15gerasdarbasLietuvai

Čiurlionio Sodelio sodiečiai sodino ir augino prieskonius, juos pardavė Vaikystės Sodo gimtadienio šventėje, o surinktus pinigėlius kartu su žaisliukais ir maistu paaukojo prieglaudai „Vyšnių sodas”.

#16gerasdarbasLietuvai

Draugystės Sodelio sodiečiai lankėsi Tautmilės prieglaudoje – savanoriavo, dovanojo surinktus daiktus, maistą.

#17gerasdarbasLietuvai

Čiurlionio Sodelio sodiečiai sukūrė gyvūnų portretus, tada sukūrė reklamą – kad tėveliai aukotų pinigėlius. Sodiečiai už paaukotus pinigus nupirko maisto šuneliui Rudžiui, kuris saugo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Pavilnyje esančią zoologinę kolekciją.

#18gerasdarbasLietuvai

„Vaikystės Sodo” ir Karalienės Mortos mokyklos biuro komanda kreipėsi į Maltos ordiną ir sužinojo keleto senolių, kuriems reikalinga pagalba, kontaktus. Pasiskirstę komandomis Vilniuje aplankėme keturis senolius ir padėjome jiems namuose: valėme langus, dulkes, voratinklius, siurbėme kilimus ir, žinoma, smagiai bendravome. Nuoširdus dėmesys ir pokalbiai buvo didžiausia vertybė senoliams.

#19gerasdarbasLietuvai

S. Batoro Sodelio sodiečiai keliavo į Tautmilės prieglaudėlę, kur aplankė ten gyvenančius kačiukusir nuvežė jiems dovanų. Matytumėte, KIEK meilės ir šilumos Sodiečiai suteikė kačiukams! Iš vaikų veidų šypsena nedingo ilgai, dar ir tada, kai jau sugrįžo į Sodelį! Katės puikiai pajutusios vaikų geranoriškumą ir lyg norėdamos atsidėkoti už atneštas dovanėles, ėjo pas vaikus, glaudėsi, murkė ir žaidė. Ne vienas sodietis sakė, jog būtinai dar čia sugrįš su tėveliais paimti išsirinkto kačiuko.

#20gerasdarbasLietuvai

Besimėgaudami šiltu oru, Tado Ivanausko Sodelio sodiečiai nusprendė sutvarkyti takelį, lydintį žmones prie ežero. Vaikai su entuziazmu ne tik rinko šiukšles, bet ir diskutavo apie šiukšlinimo žalą gamtai, žmonių neatsakingumą ir aplinkos tausojimo svarbą. Esant geriems orams, sodiečiai pažadėjo sugrįžti ir tęsti šią gražią tradiciją.

#21gerasdarbasLietuvai

Savaitgalį jungtinė „Vaikystės Sodo” mokytojų ir jų palaikymo komanda dalyvavo „World Cleanup Day Lietuva”! Prisijungėme prie pasaulinės švarinimosi iniciatyvos ir savo pavyzdžiu skatiname saugoti mūsų visų namus – Žemę!

#22gerasdarbasLietuvai

„Vaikystės sodo” mokytojai suorganizavo nemokamus mokymus apie autizmo spektro sutrikimus „Kitoks vaikas. Kaip galime augti kartu?”. „Vaikystės sodo” youtube kanale galima rasti mokymų vaizdo įrašą.

#23gerasdarbasLietuvai

Kristijono Donelaičio Sodelio sodiečiai rinko šiukšles Melnragės paplūdimyje. Kaip liūdna, kad žmonės teršia Baltijos jūros pakrantę, nors jos turime tik 90 kilometrų.

#24gerasdarbasLietuvai

Simono Daukanto Sodelio sodiečiai tvarkė netoliese esantį Ąžuolyno parką.

#25gerasdarbasLietuvai

Mortos Zauniūtės klasė (Klaipėdos Karalienės Mortos mokykla) paaukojo išaugtų rūbų ir perskaitytų knygų Klaipėdos Samariečių draugijai. Atvykę į svečius dar suklijavo Samariečių bendrijos vaikų bibliotekėlės suplyšusias knygas, sutvarkė stalo žaidimus ir dėliones.

#26gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio sodiečiai aplankė globos namuose gyvenančius senelius. Kai susitinka dvi skirtingos kartos, o kalbos netyla ir veidus puošia šypsena.

#27gerasdarbasLietuvai

Senosiose Šančių kapinėse Kauno KMM Aleksandro Stulginskio ir Marcelės Kubiliūtės klasių mokiniai tvarkė apleistus kapus ir uždegė žvakutes tiems, kurių jau nėra šalia.

#28gerasdarbasLietuvai

Vilniaus KMM trečiokai prie Balžio ežero tvarkė nelegalias laužavietes – jų panaikino net kelias dešimtis. Kad darbas būtų dar naudingesnis, kartu pasikvietė miškininką – tvarkydami mokėsi apie oro ir vandens taršą, kokią įtaką supantis miškas ir jo paklotė turi ežero vandens švarai.

#29gerasdarbasLietuvai

Saulėtą spalio ketvirtadienį Stepono Batoro, Kunigaikščio Vytenio ir Grafaitės Marijos Tiškevičiūtės klasių mokiniai tvarkė Rasų kapines.

#30gerasdarbasLietuvai

Kauno KMM socialinė pedagogė Indrė Maisto banko organizuojamoje akcijoje skatino paaukoti maisto. Indrė savo pavyzdžiu nori įkvėpti optimizmo padėti kitiems. Visada lengviau duoti nei prašyti, bet vardan kilnaus tikslo verta išeiti iš komforto zonos.

#31gerasdarbasLietuvai

Lazdynų Pelėdos Sodelio sodiečiai keliavo į prieglaudėlę „Naminukai“, kur gyvena namus turėję, bet į gatvę išmesti kačiukai. Sodiečiai keliavo padėkoti prieglaudos darbuotojams, kad padeda tokio likimo kačiukams ir jais pasirūpina. Vaikai nuvežė maisto kačiukams ir iškepė sausainių prieglaudos savanoriams.

#32gerasdarbasLietuvai
K. Donelaičio Sodelio sodiečiai, diskutuodami tema „Vandens pramogos” sužinojo, kad prie Trinyčių tvenkinio Klaipėdoje vasarą pramogauja labai daug žmonių. Sodiečiai pastebėjo, kad daug šiukšlių čia neatranda savo vietos – šiukšliadėžės. Todėl saulėtą rugpjūčio dieną, susirinkę reikiamas priemones (pirštines ir šiukšlių maišus) sodiečiai iškeliavo tvarkyti teritorijos. Tvarkydami stebėjosi, kodėl žmonės palieka šiukšles prie šiukšliadėžių ir piktinosi, kad šias šiukšles gali suėsti gyvūnai ir susirgti.

#33gerasdarbasLietuvai

Prasidėjus ligų sezonui vis dažniau su sodiečiais susimąstome, kaip gera būti sveikiems ir kalbame apie savo sveikatos stiprinimą. Laisvės Sodelio bendruomenė, palaikoma Sodelio vaikų, nusprendė pasidalinti savo krauju ir tapo donorais.

#34gerasdarbasLietuvai
Leono Sapiegos Sodelio sodiečiai atvežė SOS vaikų kaime gyvenantiems vaikams knygų. Juk knygų skaitymas yra pats gražiausias užsiėmimas, kuris lavina, ugdo ir kelia sparnus kiekvienam iš mūsų.
Išvykos metu pamatėme, kad čia vaikai yra mylimi ir viskuo aprūpinti. Šeimos yra didelės (po 6-7 vaikus), tad vaikams gera ir smagu augti tokiame dideliame būryje. O SOS vaikų kaimo mamos sukuria ypatingą aplinką – kaimo namelių spalvingumas lyg pasakoje: mėlyna, žalia, geltona.

#35gerasdarbasLietuvai 

Tado Ivanausko Sodelio sodiečiai gyvūnų prieglaudoje „Lesė” ne tik susipažino su gyvūnais, bet ir klausėsi istorijų, kaip šie tampa benamiais ir atsiduria prieglaudose. Sodiečiai mokėsi suprasti, kad gyvūno auginimas yra didelė atsakomybė. Beglobiams gyvūnams vaikai padovanojo savo prisilietimus, maisto bei kitų reikalingų priemonių.

#36gerasdarbasLietuvai

Konstitucijos Sodelio sodiečiai yra aktyvūs ir pilietiški – dar pavasarį sutvarkė miesto žaidimų aikštelę, kurioje mėgsta kone kasdien lankytis.

#37gerasdarbasLietuvai
Pirmokai iš Kristijono Donelaičio klasės Klaipėdos socialinių paslaugų centre „Danė” dovanojo čia apsilankantiems senoliams savo kūrybos spektaklį „Aukštyn į kosmosą”. 

#38gerasdarbasLietuvai

Nuo pat pavasario mažyliai-šnekučiai iš Simono Daukanto Sodelio kruopščiai augino, laistė ir prižiūrėjo kieme augančias mėtas. Užaugintą derlių surinko, sudžiovino, supakavo, dar pridėjo gardžių savo kepinių ir padovanojo seneliams iš Kauno kartų namų. O už savo gerą darbelį gavo dar ir dovaną – 93-ejų metų močiutės gamintą medelį!

#39gerasdarbasLietuvai

Kauno Juozapavičiaus Sodelio sodiečiai nusprendė savo šilumą, meilę ir rūpestį parodyti sergantiems vaikučiams. Tad visi kartu pagamino šventinį suvenyrą ir išsiuntė paramos ir labdaros fondui „Mamų unija”, kurie rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

#40gerasdarbasLietuvai

Vytauto Didžiojo klasė nutarė kartą per mėnesį kepti po pyragą ir pavaišinti juo Betanijos valgyklos lankytojus. Ši valgykla kasdien pamaitina po 200-300 žmonių ir daliai jų tai būna vienintelis maistas tądien. Norime bent maža dalele paįvairinti valgyklos tiekiamą maistą.

#41gerasdarbasLietuvai
Vis labiau šąlant orams Laisvės Sodelio sodiečiai nusprendė iškepti sausainių ir jais pradžiuginti praeivius. Sodiečiai maišė tešlą sudėdami visą savo šilumą ir meilę. Praeiviams dovanojo ne tik savo kepinius, bet ir šypsenas. O vėliau ir patys džiūgavo gavę tiek gerų žodžių ir nuoširdžių šypsenų!

#42gerasdarbasLietuvai

Beveik du mėnesius Laisvės Sodelio mažyliai-šnekučiai ieškojo ir pirko rūbelius ankstukams. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir vaikučių seneliai, kurie mezgė, nėrė rūbelius. Surinkę jaukų ir dailų krepšelį, vežėme į Vilniaus akušerijos priėmimo skyrių Santariškėse. Tikimės, jog ši parama bei palaikymas įneš daugiau jėgų, laimės ir tikėjimo tiek šeimoms, tiek atsidavusiems specialistams.

#43gerasdarbasLietuvai

Kazio Ūdros Sodelio šnekučiai nusprendė padėti beglobiams gyvūnams – už per Kaziuko mugę uždirbtus pinigėlius nupirkome maisto ir nuvežėme į gyvūnų prieglaudą.

#44gerasdarbasLietuvai

A. Juozapavičiaus Sodelio bendruomenė (ir vaikai, ir tėveliai, ir pedagogai) dar pavasarį pagamino, dekoravo ir pakabino inkilus, kuriais paukščiukai džiaugėsi visą vasarą. Pavasarį lauksime jų sugrįžtančių.

#45gerasdarbasLietuvai

Kristijono Donelaičio Sodelio mokytojos, profesinėje dienoje sužinojusios apie organizaciją „Lietaus vaikai”, suorganizavo šeštadieninę mokyklėlę autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams. Šešėlių teatras pagal pasaką „Pirštinė”, pirštinių raštų kūrimas iš naminio modilino, spalvingų raštų kūrimas Mažojo mokslininko laboratorijoje ir judriosios veiklos – gera buvo matyti smalsius ir įsitraukusius vaikus bei pažinti jų tikras ir nuoširdžias emocijas.

#46gerasdarbasLietuvai

Trečiokai iš Vydūno klasės kasdien eina žaisti į Klaipėdos skulptūrų parką. Vaikai sugalvojo parko pievelėje nugrėbti lapus – taigi, visi su grėbliais rankose ir šypsenomis veiduose ėjome grėbti lapų. Po to vaikai dalijosi įspūdžiais: „buvo smagu dirbant artimiau susipažinti su klasės draugais, su kuriais buvau mažiau bendravusi”, „man patiko grėbti lapus, didžiavausi, kad darau gerą darbą”.

#47gerasdarbasLietuvai

Žvarbią DRAUGO dieną Tado Ivanausko Sodelio sodiečiai šildė ne tik žmonių kūnus, bet ir širdis! Prisidarę pilnus termosus arbatos, sodiečiai keliavo vaišinti sušalusių praeivių. Mums šaltis buvo nebaisus, nes mus šildė žmonių šypsenos!

#48gerasdarbasLietuvai
Vieną, vis dar šiltą ir rudenišką spalio dieną, Simono Daukanto sodiečių klasė keliavo į Ąžuolyno parką rinkti žvėreliams gilių, kad šie turėtų kuo užkandžiauti žiemą. Vaikai labai aktyviai dirbo ir kartu diskutavo, kuris gyvūnas labiausiai mėgausis jų pririnktomis gėrybėmis?

#49gerasdarbasLietuvai

Prasidėjus žiemai šalta ne tik mums, bet ir laukiniams paukšteliams, jiems vis sunkiau susirasti maisto. Todėl Kristijono Donelaičio Sodelio mažyliai-šnekučiai kartu su tėveliais ruošė lesyklėles paukščiams. Jas išsiruošėme pakabinti tą dieną, kai Ryto rate kalbėjome apie laukinius paukščius, kaip jiems padėti žiemą, svarstėme, kokių paukštelių dar galime sutikti.

Kartu su vaikais diskutuodami, PIRMĄ kartą išsiruošėme į gretimą parką. Tai buvo tikras išbandymas, keliauti nepaleidžiant virvelės mazgelių. Bet mažieji nepasidavė, keliaujant dar žvalgėsi ir stebėjo į skrendančius paukščius, svarstė ar užsuks palesti į jų pakabintas lesyklėles. Visi noriai bėrė sėklas, kalbėjosi, kad parodys tėveliams, kur kabo jų lesyklos ir dar ne kartą čia užsuks.

#50gerasdarbasLietuvai

Šios savaitės pradžioje ištirpo sniegas, dangus paniuro, lauke tarsi sutemo, telkšojo balos ir aplink buvo pilka pilka. A.Miškinio Sodelio sodiečiai nutarė būtent šiuo pilkuoju ir lietingu laikotarpiu parašyti, nupiešti ir priblizginti bei visaip kitaip gražiai išdekoruoti daugybę mielų laiškų ir pradžiuginti visus kaimynus.

#51gerasdarbasLietuvai

Šį rytą su A.Juozapavičiaus Sodelio sodiečiais keliavome į mišką, kur visi kartu įvairiomis daržovėmis, vaisiais, riešutais bei sėklomis puošėme eglutes miško gyvūnams. Taip rūpinomės, jog žiemą jiems netrūktų maisto. Vaikai pasidalino, jog būtų smalsu dar kartą nuvykti prie eglučių ir įsitikinti, ar tikrai skanios buvo jų atneštos gėrybės.

#52gerasdarbasLietuvai

Kalbėdami apie drabužių svarbą Kristijono Donelaičio Sodelio vaikai sugalvojo, jog išaugtus drabužius galėtų paaukoti tiems, kuriems jų reikia. Tad sodiečiai su maišais rūbelių bei knygelių iškeliavo į Saugų vaikų globos namus. Sodiečiai pačių keptais sausainiais pavaišino globos namų darbuotojus, o šie atsidėkodami vaikams surengė ekskursiją ir supažindino su vaikų namuose gyvenančių vaikų aplinka. Sodiečiams buvo labai įdomu ir nepaprastai nauja. Taip sodiečiai padarė gerą darbą ne tik kitiems, bet ir sau, suprasdami, jog tėvelių neturintys vaikučiai yra lygiai tokie patys kaip ir jie.

#53gerasdarbasLietuvai

Gedimino Sodelio mažyliai-šnekučiai pasidalino teptukais, dažais ir numargino paukščiukams lesyklėlę. Šiltai apsirengę per pusnis nubrido iki vienintelio medžio Sodelio kieme – alyvos. Vaikai tikisi, kad čia dažniau apsilankys mažieji plunksnuotieji draugai, juk jų visą žiemą lauks graži ir skanėstų kupina lesyklėlė.

#54gerasdarbasLietuvai

Lazdynų Pelėdos Sodelio sodiečiai iškepė bandelių, nupiešė piešinių ir iškeliavo padėkoti žmonėms, kurie kiekvieną dieną daro gerus darbus Lietuvai ir gelbsti gyvybes.

#55gerasdarbasLietuvai

M. K. Čiurlionio Sodelio mažyliai-šnekučiai pasidalino šiluma ir maistu su tais, kurie stokoja. Kartu su tėveliais ir mokytojais paruošėme keletą lauknešėlių su maistu ir pirštinėmis / kojinėmis / kepurėmis. Juos išdalinome gatvėje sutiktiems varguoliams – vienai močiutei, sutiktai Trakų gatvėje, taip pat dviems vyrams. Gera buvo matyti šių žmonių šypsenas. Vienas vyras, prisėdęs netoliese ant suoliuko K. Sirvydo skvere, ėmė vaišintis.

#56gerasdarbasLietuvai

Laisvės Sodelio sodiečiai pasirūpino savo mažiausiais draugais – paukšteliais. Kurį laiką vaikai su savo tėveliais gamino ekologiškas, ilgaamžes ir iš antrinių žaliavų kurtas lesyklėles. Vos tik pradėjus snigti išsiruošėme lesyklėles pakabinti ir nusprendėme, kad mūsų geras darbas truks visą žiemą. Kiekvieną savaitę keliausime pasirūpinti, kad mūsų draugams nieko netrūktų, juk pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji.

#57gerasdarbasLietuvai

KMM penktokai Lietuvos Samariečių bendrijai perdavė pačių gamintų advento vainikų ir dekoruotų meduolių, kad stokojantiems šventės būtų linksmesnės.

#58gerasdarbasLietuvai

Karaliaus Mindaugo Sodelio mažyliai-šnekučiai net kelias dienas ruošė siuntinį seneliams: gamino atvirukus, kepė sausainius ir pakavo į šventišką dėžę. Džiaugiamės, kad siuntinys įveikė tolimą kelionę į Panevėžio Grupinio gyvenimo namus demencijomis ir Alzheimerio liga sergantiems asmenims. Vaikai sulaukė šiltos padėkos ir nuotraukų.

#59gerasdarbasLietuvai

Šv. Mikalojaus, Arklių dienos proga Karaliaus Mindaugo Sodelio sodiečiai keliavo į „Arklių slėnį“. Nusprendėme aplankyti ten gyvenančius senus ar šeimininkų paliktus arkliukus. Pradžiuginome gyvūnus ne tik draugiškumu, geranoriškumu, bet ir vaišėmis. Padėką už gardžias morkas, mineralinę druską ir kitus skanėstus arkliai rodė meiliai glausdamiesi prie vaikų.

#60gerasdarbasLietuvai

J. Basanavičiaus Sodelio sodiečiai, kalbėdami apie metų kaitą, sezoniškumą, žiemos šventes, nejučia pradėjo diskutuoti apie žmones, kurie Kalėdas sutinka vienatvėje. Ir be abejonių nusprendė praturtinti jiems švenčių laukimą. Sodiečiai iškepė imbierinių sausainių, juos dekoravo, pridėjo kalėdinių žaisliukų bei nuoširdžiausių palinkėjimų. Kelionėje pas Maltiečius net pati gamta stengėsi pradžiuginti, nes mus lydėjo nuostabaus dydžio ir grožio snaigės! O kai pagalvoji, juk visai ne sausainiai čia svarbiausia… Norime parodyti, kad mums rūpi – nesvarbu ar jaunas, ar senas, mažas ar didelis.

#61gerasdarbasLietuvai
Lygiai prieš savaitę, kai po kelių lietingų, tirpstančių ir varvančių dienų užėjo šaltukas, A.Miškinio Sodelio rajonėlio keliai į kalną tapo tikrais ledo kalnais ir ilgomis čiuožyklomis. Mažieji su mokytojomis išstūmė iš garažo karutį, įsimetė žvyro maišiuką ir patraukė gero darbo daryti – sau ir kaimynams kelių barstyti, kad niekas nepaslystų ir nepargriūtų. Vaikai darbavosi išsijuosę – sėmė žvyrą, bėrė ant leduku apsitraukusio asfalto, kad visiems kilti į kalną ir leistis nuo jo būtų saugu!

#62gerasdarbasLietuvai

Stepono Batoro Sodelio sodiečiai kalbėjosi apie paukštelius, kurie išskrenda į šiltuosius kraštus ir kurie lieka žiemoti Lietuvoje. Mažuosius miško bičiulius nusprendėme pradžiuginti sėklų ir kruopų skanėstais. Sodiečiai pririnko kankorėžių, aptepė juos taukais ir gausiai užbarstė kruopomis bei įvairiomis sėklomis. Skanėstus iškabinome šalia Sodelio esančiame miškelyje. Sodiečiai džiaugėsi pradžiuginę paukštelius.

#63gerasdarbasLietuvai

Vytauto Landsbergio-Žemkalnio klasė šventų Kalėdų proga gamino nuostabius, šiluma dvelkiančius atvirukus vienišiems Lietuvos gyventojams. Norėjome parodyti dėmesį tiems, kurie jo paprastai negauna. Organizacija Caritas sutiko išdalinti mūsų atvirukus – pridėti po vieną prie maisto davinių.

#64gerasdarbasLietuvai

Šventiniame šurmulyje yra žmonių, kuriems skauda, kurie vieniši. Suprasdami tai, Žygimanto Augusto klasės mokiniai ir jų tėveliai paaukojo rūbų, knygų ir žaislų Vilniaus krizių centro gyventojams. Esame laimingi, jog suteikėme džiaugsmo kitiems.

#65gerasdarbasLietuvai

Jono Jablonskio klasė tvarkė laisvės gynėjų kapus ir Vilijos parko Šančiuose dalį: sugrėbė lapus, uždegė žvakutes, sugiedojo Lietuvos himną – tokiu būdu pasakydami ačiū, jog esame laisvi.

#66gerasdarbasLietuvai

Atkeliavus žiemai šąlame ne tik mes, bet ir mūsų mažieji draugai paukštukai, jiems vis sunkiau ir sunkiau susirasti maisto. Tad Stepono Batoro Sodelio mažyliai–šnekučiai kartu su mokytojomis pagamino lesyklėles ir pridėjo į jas skanumynų. Lesyklėles pakabinome ant netoliese augančių pušų – šnekučiai padėjo pritvirtinti lesyklėles ir jau kitą rytą pro langą stebėjo besivaišinančius paukštukus.

#67gerasdarbasLietuvai

L. Sapiegos Sodelio mažyliai-šnekučiai nusprendė nustebinti ir pradžiuginti senelius pačių gamintais, Kalėdų eglutei skirtais papuošimais. Vaikai kruopščiai tepė klijus ir klijavo blizgučius, vėliau dėjo savo gaminius į voką, užrašė sveikinimą ir išsiuntė į senelių globos namus. Tikimės, kad laiškas pasieks adresatą laiku ir pradžiugins senelius.

#68gerasdarbasLietuvai

Kauno KMM mokiniai per tikybos pamokas geru darbu įprasmino advento laiką – piešė piešinius ir rašė šventinius linkėjimus globos namuose gyvenantiems vaikams. Svarbu pasakyti, kad vaikai iš globos namų taip pat piešia piešinius mūsų mokyklos mokiniams 🙂

#69gerasdarbasLietuvai

K. Ūdros Sodelio sodiečiai aplankė vaikus globos namuose – susipažino su naujais draugais, dovanojo jiems pačių gamintus atvirukus ir kūčiukų.

#70gerasdarbasLietuvai

Jono Vileišio klasės mokiniai savanoriavo Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje. Vaikai padėjo bibliotekos darbuotojams tvarkyti knygas ir prisidėjo prie šventinės bibliotekos akcijos – kurti kalėdinius papuošimus vienišiems seneliams.

#71gerasdarbasLietuvai

K. Ūdros Sodelio sodiečiai priruošė visą šūsnį spalvingų šventinių atvirukų ir perdavė juos globos namuose gyvenantiems seneliams.

#72gerasdarbasLietuvai

Artėjančių žiemos švenčių proga Karaliaus Mindaugo Sodelio sodiečiai nusprendė pradžiuginti senelius iš „Senjorų Eldoradas“ namų. Sodiečiai pagamino rankų darbo atvirukus, į kuriuos įdėjo visą savo širdį.

#73gerasdarbasLietuvai
Lazdynų Pelėdos Sodelio mažyliai-šnekučiai pagamino šventinių atvirukų, įrašė ten Kalėdinius sveikinimus ir išdalino po kaimynų pašto dėžutes – juk dėmesys svarbiausia. Artimiausiems kaimynams pagamino žibintą su žvake, tačiau, neradę namuose, paliko prie lauko durų – bus siurprizas grįžus namo. 

#74gerasdarbasLietuvai

S. Batoro Sodelio mažyliams–šnekučiams patinka stebėti mažučius paukščiukus, kurie kas rytą stebi, ką mes veikiame Ryto rate ir kraipo galveles. Vaikams kilo klausimas, kur paukšteliai gyvena, o iš šio klausimo ir idėja – pastatyti paukšteliams namelius. Paprašę tėvelių pagalbos pagaminome vieną, tačiau tvirtą ir jaukų namelį, kuriame galės gyventi mažieji mūsų draugai.

#75gerasdarbasLietuvai

Yra daugybė žmonių, kurie laukia laiško nuo draugo. Šeštokai iš P. Vileišio klasės prisijungė prie leidyklos „Tikra knyga” iniciatyvos, apsilankė leidykloje ir parašė po laišką vienišiems seneliams.

#76gerasdarbasLietuvai

Sodiečiai iš M. K. Čiurlionio Sodelio gamino šventinius atvirukus, kuriuos siuntė Miroslavo globos namų seneliams. Gavome ir atgalinį ryšį – senelius nustebino ir pradžiugino šventinė šiluma.

#77gerasdarbasLietuvai

Gedimino Sodelio sodiečiai nuvyko į globos namus „Užuovėja”, kur gyvena jaunos mamos ir jų mažyliai. Iki išvykos daug kalbėjome, kodėl mes tai darome, o drauge su tėveliais vaikai atrinko savo žaisliukus, kuriuos supakavo ir nuvežė mažiesiems draugams. Svečiuose sodiečiai padainavo savo žiemos šventės daineles ir palinkėjo gražių ir jaukių švenčių.

#78gerasdarbasLietuvai

Vaikai iš Kazimiero Jogailaičio ir Žygimanto Senojo klasių advento laikotarpiu norėjo pradžiuginti ne tik savo šeimų narius, bet ir nepažįstamus žmones. Kad šventės būtų jaukesnės, vaikai pagamino atviručių, sveikatos linkinčių apyrankių ir perdavė sergantiems, šventes pasitikusiems hospise, ne namuose.

#79gerasdarbasLietuvai

Tado Ivanausko Sodelio mažyliai-šnekučiai pasirūpino paukšteliais – patys pagamino ir pakabino lesyklėles. Smagu pro Sodelio langą stebėti, kaip paukšteliai „pietauja”.

#80gerasdarbasLietuvai

Gedimino Sodelio sodiečiai tarpušvenčiu keliavo prie didžiausios Vilniaus eglutės ir praeiviams dalino po mažą dovanėlę – oranžinį mandariną. Kokios šypsenos nušvito praeivių veiduose!

#81gerasdarbasLietuvai

Visa Laisvės Sodelio bendruomenė nusprendė išpildyti „Senjorų socialinės globos namų” senelių norus. Kai perskaitėme senelių norus, ne vieno mūsų akyse kaupėsi ašaros – norai buvo paprasti, žemiški, mums visiems labai kasdieniški… Supakavę dovanas, pasikvietę tėvelius į pagalbą, iškeliavome senelių pradžiuginti. Labiausiai įsiminė vieno senelio ištarti žodžiai: „vaikeliai, ačiū jums, aš jūsų niekada nepamiršiu, kol gyvas esu”.

#82gerasdarbasLietuvai

Pamokoje kalbėdami apie receptus, vaikai iš Antano Smetonos klasės sumanė pagaminti specialius pyragus paukščiams. Vadovaudamiesi specialistų patarimais, išsirinko įvairių grūdų ir sėklų, tinkačių lesinti mažuosius giesminingus. Pagaminę šį lesalą, keliavo į šalia mokyklos esantį Vilijos parką ir pakabino juos ant medžių.

#83gerasdarbasLietuvai

Šaltą ir niūrią gruodžio 12 dieną Gedimino Sodelio Tarptautinės klasės vaikai Lukiškių aikštėje praeiviams dalino pačių gamintas atvirutes, šiltą arbatą ir su šypsena linkėjo smagių švenčių ir kad nesušaltų.

#84gerasdarbasLietuvai

Dar lapkritį Kristijono Donelaičio Sodelis pakvipo meduoliais. Šnekučių ir sodiečių klasės susibūrė kartu, kad išreikštų draugiškumą, palaikymą ir autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams iškeptų meduolinių sausainių. Vaikai nuoširdžiai stengėsi kuo dailiau suformuoti sausainėlius ir džiaugėsi, jog „tokius gražius padovanos kitiems vaikams“. Dekoruojant sausainius ne mažiau stengėsi ir tėveliai. Pagaminti ir dailiai supakuoti sausainiai bendruomenės „Elgesio sprendimai“ vaikams buvo įteikti jų viešnagės metu šeštadieninėje Vaikystės Sodo mokyklėlėje.

#85gerasdarbasLietuvai

Mortos Zauniūtės klasės vaikai iš Klaipėdos KMM lankėsi Danės socialinių paslaugų centre. Ten mokė negalią turinčius žmones žaisti lietuvių liaudies žaidimus, ratelius. Taip pat bendravo bei dovanojo pačių dekoruotus imbierinius sausainius.

#86gerasdarbasLietuvai

Klaipėdos Karalienės Mortos mokyklos bendruomenė ruošė šventines dovanas nepasiturinčių šeimų vaikams iš visos Lietuvos. Tokias šeimas buria ponia Laima, socialiniame tinkle įkūrusi grupę LaiNika. Beveik šimtas vaikų gavo tai, apie ką svajojo: nuo paspirtuko iki jūrų kiaulytės. Mokyklos tėvai ne tik su vaikais ruošė dovanas, bet ir patys jas išvežiojo tiek miestuose (Klaipėda, Mažeikiai, Skuodas, Plungė), tiek atokiausiuose vienkiemiuose (Jurbarko, Šilutės raj.).

#87gerasdarbasLietuvai

Priešmokyklinukai iš Martyno Mažvydo klasės nutarė padėti Lietuvos paukščiams, kurie pasnigus pradeda stokoti maisto. Vaikai kibo į darbus ir pagamino paukštukams lesyklėles, dar kartą panaudodami tualetinio popieriaus ritinėlius. Savo lesyklėles pakabino šalia mokyklos esančiame parke, kuriame dažnai lankosi patys.

#88gerasdarbasLietuvai
Ketvirtokai iš Vytauto klasės prisijungė prie „Tikra knyga” akcijos ir gamino šventinius atvirukus seneliams iš Krekenavos globos namų. Laiškus išsiuntėme Genovaitei, Valerijai, trims Jonams, Vytautui, Pranciškai, Petrui, Albertui, Onai, Vincui, Aleksandrui, Elenai, Veronikai ir Aldonai. Tikimės, kad jie pradžiugino per šventes vienišus senolius.

#89gerasdarbasLietuvai

Antano Juozapavičiaus Sodelio sodiečiai pagamino šiluma dvelkiančius atvirukus ir prieš Kalėdas išsiuntė Panemunės senelių namuose gyvenantiems senoliams. Ačiū pašto darbuotojams, kurie pasitiko mus su šypsenomis veide ir padėjo išsiųsti šventinius linkėjimus seneliams.