„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

AUGAME KARTU – tėvystės įgūdžių lavinimo programa
2016 04 15

Tėvai, augindami vaikus, dažnai susiduria su sunkumais ir klausimais, kaip reaguoti į stiprias vaiko emocijas, pykčio priepuolius ir „Ne“ periodą, kaip su jais susitarti ir bendradarbiauti, kaip brėžti tinkamo elgesio ribas ir užmegzti tvirtą ryšį su vaiku. AUGAME KARTU seminaruose nagrinėsime tėvystės stilius bei jų įtaką, mokysimės auginti vaikų (ir savo) pasitikėjimą savimi bei ieškosime būdų padėti sau, kilus stiprioms emocijoms (juk ir skrisdami lėktuvu kaskart girdime instrukciją – nelaimės atveju pirma deguonies kaukę užsidėkite sau, tik tuomet galėsite padėti savo vaikui).

Seminarai yra teoriniai – patyriminiai, t.y. juose svarbi tiek teorija, tiek jos pritaikymas praktiškai, patyrimas per vaidmeninius žaidimus, diskusijų grupeles bei kitus pratimus. Patyrimas padeda tėvams geriau pažinti save (kaip vaikus ir kaip tėvus), savo taikomus tėvystės stilius, ir geriau suprasti savo vaikus. Taigi seminaruose tėveliai gauna žinių ir įrankių, kaip elgtis vienose ar kitose situacijose, ir čia pat viską išbando praktiškai.

AUGAME KARTU seminaruose tikime, kad tėvai (kaip ir vaikai) gali klysti, nežinoti, pasimesti ir drąsiai apie tai kalbėti, nes seminaruose mes nesiekiame būti tobulais tėvais, mes siekiame būti pakankamai gerais tėvais, nuolat ieškančiais atsakymų, stengiamės tapti geriausia įmanoma savo versija. Todėl seminarų atmosfera skatina tėvus dalintis savo sunkumais ir atradimais, patirti padrąsinantį bendrumo jausmą.

PROGRAMA

1. Atsparūs tėvai: Kaip padėti sau, kilus stiprioms emocijoms (05 04, 18.00-20.30 val.)

Šiame seminare kalbėsime apie tai, kaip padėti sau. Vaikų auginimas – tai be galo prasmingas ir džiaugsmingas procesas. Tačiau yra visiškai natūralu, kad šiame procese tėveliai susiduria ne tik su pakiliomis ir maloniomis emocijomis, bet ir su stresu, pykčiu, nusivylimu bei savigrauža. Seminare aptarsime, ką daryti su nemaloniais jausmais, kaip elgtis sunkiomis akimirkomis ir kaip padėti sau – juk padėję sau, galėsime padėti ir vaikams.  Seminare teoriją lydės patyriminiai bei praktiniai pratimai, kaip emocijas atpažinti, įvardinti ir valdyti.

2. Tėvystės stiliai ir ribų brėžimas (05 11, 18.00-20.30 val.)

Seminare nagrinėsime tėvystės stilius ir jų įtaką šeimos santykiams. Visi tėvai taip pat buvo vaikais, ir tai, kokie mes buvome vaikai bei kaip su mumis elgėsi suaugusieji, turi didelės įtakos tam, kaip mes elgiamės su savo vaikais. Todėl seminare tėvai galės atrasti, kurį stilių patyrė, būdami vaikai, o kuris stilius yra būdingas jiems. Kalbėsime apie tai, kada ir kaip tinkamai atliepti į vaiko poreikius ir norus, o kuriose situacijose (ir kaip) reikia brėžti leistino elgesio ribas. Seminaras bus teorinis-praktinis – jame ne tik nagrinėsime tėvystės stilių teoriją, bet ir pažinsime save kaip tėvus, ieškosime būdų lengviau susitarti su vaikais.

3. Socialinis bei emocinis vystymasis: kaip priimti vaiko emocijas ir kaip į jas reaguoti (05 18, 18.00-20.30 val.)

Kaip turėtume reaguoti, kai vaikai yra kažkuo nepatenkinti? Kaip vaikams padėti pažinti ir valdyti savo emocijas? Kaip reaguoti į netinkamai reiškiamus vaikų jausmus? Tai yra klausimai, į kuriuos seminare atsakysime kartu. Kalbėsime apie socialinius bei emocinius poreikius – aptarsime vaikų asmenybės raidą, savęs bei kitų pažinimą, savikontrolę ir emocijų pažinimą. Ieškosime, ką mes galime padaryti, kad padėtume vaikams pažinti save bei tinkamai reikšti emocijas.

4. Mažieji lyderiai: kaip auginti vaiko pasitikėjimą savimi (05 25, 18.00-20.30 val.)

Žmogus gali būti apdovanotas intelektu ar neeiliniu talentu, bet jeigu jam trūks pasitikėjimo savimi, tai gali tapti didžiule kliūtimi siekiant sėkmės darbe, santykiuose ar bet kurioje kitoje gyvenimo srityje. Ikimokyklinis amžius yra itin svarbus ugdant pasitikėjimą savimi, todėl seminare aiškinsimės, kokios gali būti (ne)pasitikėjimo savimi priežastys bei aptarsime būdus, kurie padeda stiprinti vaiko pasitikėjimą savimi.

 

 

APIE LEKTORES:

Kotryna Brundzaitė

Psichologė (Vilniaus universitete baigė Edukacinę psichologiją), šeimos ir porų konsultantė (šiuo metu vyksta podiplominės studijos Šeimos santykių institute Kaune). Turi psichologės darbo mokykloje, darželyje, taip pat ir terapinio darbo su įvairių sutrikimų turinčiais vaikais patirties. Metus studijavo ir dirbo Australijoje, Melburne, ten išmoko taikyti ABA terapiją (liet. Taikomoji elgesio analizė). Konsultuoja lietuvių bei anglų kalbomis. Specializacijos sritys: vaikų elgesys, šeimos ir porų santykiai, itin gabūs vaikai, raidos sutrikimų turintys vaikai.

Kotryna apie save: “Tikiu, kad kiekvienas žmogus, kokio amžiaus jis bebūtų, gali augti ir keistis. Dirbdama pirmiausia remiuosi kliento stiprybėmis ir tikiu gydančia pasitikėjimu grįsto santykio galia. Mano tikslas – suteikti žmogui ar šeimai jėgų ir būdų pakeisti sunkumų keliančią situaciją, arba padėti kūrybiškai prie jos prisitaikyti. Rimtai priimu kiekvieną žmogų – suaugusį, vaiką, niekuo nesiskiriantį nuo kitų ar visiškai kitokį.”

 

Vaida Mažonaitė

Psichologė (Vilniaus universitete baigė Klinikinę psichologiją), mokosi geštaltinės ir analitinės psichoterapijos podiplominėse studijose. Turi psichologės darbo patirties  Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Vaikų linijoje,  Vyrų ir moterų santykių institute. Konsultuoja lietuvių bei anglų kalbomis. Specializacijos sritys: vaikų baimės, savivertė ir jos ugdymas, krizės, depresijos, netektys.

Vaida apie save: „Didžiausias turtas, kurį į susitikimą su psichologu atsineša žmogus, yra jo vidinis pasaulis. Be galo vertinu šį pasaulį ir tikiu, kad pirmiausia jį gydo ne metodai ar technikos, o santykis, kurį kuriame kartu. Kurdami šį santykį galime kartu ieškoti būdų geriau suprasti ir priimti gyvenimo iššūkius, rasti savyje jėgų ištverti gyvenimo sunkumus ir klaidas, o taip pat ieškoti atsakymų bei sprendimų. Tikiu, kad šiame procese yra ypač svarbu priimti savo vidinį pasaulį bei pamilti save, nes tik tada mes galėsime lengviau priimti ir pamilti kitą”.

________________________________________________

Vieno seminaro kaina – 45 EUR. Jei eisite į visus 4 seminarus, kaina 150 EUR (sutaupote 30 EUR)!

Mokymai vyks Karalienės Mortos mokykloje, Gervėčių g. 4, Vilnius.