Kadangi jau išsikristalizavo dažniausiai užduodami klausimai, tai surinkau juos visus į vieną vietą. Jeigu kils daugiau klausimų, šį įrašą vis papildysiu.
VšĮ VAIKYSTĖS INSTITUTAS
Vaikų dienos priežiūros grupė -šeimyninis darželis „VAIKYSTĖS SODAS”
adresas:
Naujakurių 37 (Аntakalnis)
telefonai:
a) 869987949
b) 862666929
el. pašto adresas:
vaikystessodas@gmail.com
– Nuo kokio amžiaus vaikai yra priimami į Vaikystės Sodą?
Į Vaikystės Sodą priimame vaikučius nuo vienerių metų.
– Ar priimate vaiką, kuris dar nevaikšto?
Priimame.
– Ar vaikas, pradedantis lankyti Vaikystės Sodą, turi mokėti valgyti pats?
Vaikystės Sode visi vaikai skatinami savarankiškai valgyti, tačiau mes atsižvelgiame į kiekvieno vaiko individualius gebėjimus: tiems, kurie dar nemoka, padedame; tiems, kurie bando valgyti patys, sudarome sąlygas tobulinti savo įgūdžius; tiems, kurie valgo savarankiškai, duodame įrankius ir sudarome galimybes tapti tikrais savarankiško valgymo virtuozais 🙂
– Kodėl Vaikystės Sode mišrios grupės?
Apie mišrių grupių naudą vaiko raidai.
– Kaip mišrios grupės funkcionuoja Vaikystės Sode?
Visi vaikai ryte renkasi vienoje grupėje. 9val. – Ryto Ratui – Mažyliai eina į savo grupę, o Sodiečiai – į savo. Teminė veikla taip pat yra šiek tiek atskirta – nors analizuojama ta pati tema, tačiau grupėms siūloma veikla atitinka jų amžiaus raidos ypatumus. Grupės susitinka 11.45 teminei veiklai lauke. Pirmieji valgyti išeina Mažyliai, po jų – ir Sodiečiai. Miegantys pietų miegą (nepriklausomai nuo jų amžiaus) vaikai miega vienoje erdvėje, o jo nemiegantys (arba užmingantys nereguliariai) ilsisi kitoje. Popietinė veikla vyksta kartu arba atskirai (priklausomai nuo temos, nuo vaikų skaičiaus ir t.t. ir pan.), tačiau dažniau stengiamasi abiejų grupių veiklą integruoti (ir lauke, ir viduje). Dienos pabaigos Ratas vėl vyksta atskirai, o tėvelių vaikučiai laukia vėl drauge.
– Ar eisite į lauką net ir tada, kai lis ir/arba bus vėjuota ir šalta?
Taip, į lauką stengsimės eiti kasdien. SVARBU! Jeigu bus daugiau, nei -10 laipsnių ir stiprus vėjas, į lauką Mažylių nevesime. Taip pat, jei lauke siautės audra. Svarbiausias kriterijus – tai, ką matome pro langą ir ką rodo termometras: jeigu vėjas iš koto verčia medžius, tai į lauką neisime 🙂 Visais kitais atvejais – nėra blogo oro, tik bloga apranga! Apie veiklos lauke svarbą ikimokykliniame amžiuje.
– Ar bus Vaikystės Sode priešmokyklinė grupė?
2010-2011 mokslo metais priešmokyklinės grupės nėra, tačiau ateityje planuojame ją turėti.
– Kuo remiasi Vaikystės Sodo ugdymo programa?
Vaikystės Sodo ugdymo programa remiasi Reggio Emilia ikimokyklinio ugdymo principais, H.Gardner’io Intelektų įvairovės teorija, L.Vygotskio teorija, Tarptautinio Bakalaureato, Tarptautine Pradine (ankstyvojo ugdymo) ir nacionaline Švedijos ikimokyklinio ugdymo programomis.
Šios programos – ne šiaip perskaitytos, o pagal jas dirbta, stebėta, kaip dirba kiti ir iki paskutinio siūlo analizuota, paimta tai, kas, Vaikystės Sodo steigėjos, socialinių mokslų daktarės A.Landsbergienės nuomone, yra geriausia, ir visa tai pritaikyta Lietuvai.
– Koks yra Vaikystės Sodo darbo laikas?
Vaikystės Sodo darbo laikas: nuo 7.30 iki 18.00.
Prašytumėme gerbti auklėtojų asmeninį gyvenimą ir atvykti vaikų pasiimti laiku.
Vaikystės Sodo adresas: Naujakurių 37, Antakalnis (erdvus, šviesus, padalintas į tikslines erdves namas su terasa, didžiuliu kiemu ir apsuptas pušyno).
Pasirašant kontraktą su mokyklėle, prašome įrašyti, kurie asmenys turi teisę pasiimti vaiką iš mokyklėlės. Jeigu norėtumėte, kad vaiką pasiimtų kitas asmuo, prašome – kad nekiltų nepatogumų – informuoti mus iš anksto (vėliausiai – tos dienos rytą).
– Ar Vaikystės Sodas dirba be atostogų?
Vaikystės Sodas atostogauja vieną savaitę Kalėdų-Naujųjų metų metu ir tris savaites vasarą. Tikslus atostogų laikas bus pranešamas kiekvienų Naujų kalendorinių metų pradžioje (arba pradedant lankyti Vaikystės Sodą). Taip pat nedirbame valstybinių švenčių metu.
2010-2011 mokslo metais atostogausime:
Gruodžio 24 – Sausio 2 (įskaičiuotos) dienomis
Rugpjūčio 8 – 28 (įskaičiuotos) dienomis
Šeimas skatinsime planuoti vasaros atostogas atsižvelgiant į Vaikystės Sododarbo grafiką, tačiau toms šeimoms, kurių atostogų planai nesutaps suVaikystės Sodo, už papildomą mokestį pasiūlysime teminę dienos stovyklą atostogų metu.
– Koks yra dienos ritmas?
SVARBU! Norime pabrėžti, kad šis dienos ritmas gali kisti. Be to, patiems mažiausiems mokyklėlės vaikams šis dienos ritmas – tik gairės. Jeigu vaiko individualus ritmas yra kitoks ir jam, pavyzdžiui, norėsis miegelio visai kitu metu, bus prisitaikoma prie vaiko.
7.30 – 9.00 Susirenkame, laisvas žaidimas, vyresniems – teminės užduotėlės;
9.00 – 9.45 Ryto Ratas
9.45 – 10.30 Teminė veikla centruose
10.30 – 11.00 Užkandėlė (atsinešta iš namų)
11.00 – 11.45 Teminė veikla centruose
11.45-12.30 Teminė veikla lauke
12.30 – Pietūs, pasiruošimas Ramybės laikui, kuris trunka iki 15.00
15.15 – 15.30 Užkandėlė
15.30 – 17.00 Veikla mokyklėlėje ir/arba lauke (stalo žaidimai, darbeliai, baigiame teminė veikla, laisvas žaidimas ir pan.)
17.00 – Dienos pabaigos Ratas
17.30 – 18.00 Susitvarkome, ruošiamės ir keliaujame namo!
– esant labai šaltam orui arba lyjant stipriam lietui į lauką neiname, tačiau dažniausiai vadovaujamės posakiu, kad nėra blogo oro, yra bloga apranga!
– Kiek kartų maitinate vaikus?
Vaikai, lankantys visą dieną, gauna pietus ir popietinę užkandėlę.
Vaikai, lankantys pusę dienos, gali (už papildomą mokestį) užsisakyti pietus.
Vaikai, lankantys pusę dienos ir valgantys pietus, lieka Vaikystės Sode iki 13.30.
Vaikai, lankantys pusę dienos, atsineša savo užkandėlę (ir tie, kurie lanko rytinį pusdienį ir tie, kurie lanko popietinį pusdienį).
– Penktadienis – kepinių diena. Ką tai reiškia?
Kiekvieną penktadienį vaikai gamina sau užkandėlę, kuri siejasi su nagrinėjama tema. Be to, kad bendra veikla suartina, maisto gaminimas lavina vaikų matematinį ir erdvinį mąstymą (skaičiuojame, sveriame, matuojame, daliname, žiūrime, ar tilps ir pan.), moko maisto kultūros (nusiplauname rankas, susitvarkome darbo stalą, pasidaliname darbais, laukiame, kol maistą bus galima valgyti ir pan.) ir skatina kūrybišką mąstymą.
Pavyzdžiui, kai kalbėjome apie vabzdžius, su vaikais kepėme bitutes-keksiukus: geltonos bitutės (medaus keksiukai) ir šokoladiniai jų dryžiai (kuriuos darydami vaikai lavino smulkiąją motoriką ir akies-rankos koordinaciją):
– Ar maistas yra gaminamas, ar atvežamas?
Maistas yra atvežamas, jį mums tiekia įmonė, turinti visus leidimus tiekti maitinimą vaikams. Be to, valgiaraštį deriname, todėl jis yra maksimaliai pritaikytas ir atsižvelgiantis į tai, ką valgo ir mėgsta vaikai.
– Koks yra lankymo mokestis?
Visi, lankantys Vaikystės Sodą, moka 800 litų negrąžinamą stojamąjį mokestį ir – priklausomai nuo pasirinkto modelio – mėnesio mokestį. Tikslias sumas galima sužinoti ŠIAME PUSLAPYJE.
– Kaip vaikui, pradedančiam lankyti Vaikystės Sodą, padedate adaptuotis?
Mes suprantame, kad kiekvienam mažam vaikui reikia laiko adaptacijai. Svarbu, kad vaikas kuo lengviau įsilietų į kolektyvą, susidraugautų su auklėtojomis, pasijustų saugus naujoje aplinkoje. Kuo adaptacija sklandesnė, tuo mažiau nemalonių išgyvenimų ir vaikui, ir tėvams. Todėl mes siūlome laipsnišką adaptaciją, kurios metu vaikas galėtų apsiprasti su nauja aplinka:
Pirmas etapas: vaikas ateina kartu su mama/tėte prieš prasidedant Ryto Ratui ir būna porą valandų.
Antras etapas: vaikas ateina kartu su mama/tėte ir būna pusdienį (iki pietų).
Trečias etapas: vaikas ateina kartu su mama/tėte, kurie padeda jam apsiprasti (apie pusvalandį), atsisveikina ir išeina, palikdami vaiką mokyklėlėje valandai/dviems.
Ketvirtas etapas: vaikas pasilieka mokyklėlėje pusę dienos.
Penktas etapas: vaikas pasilieka mokyklėlėje visą dieną.
Efektyviausia, jei kiekvienas iš keturių pirmųjų etapų trunka 1-2 dienas. Tėvams pasiliekant ilgiau, vaikui atrodo, kad mokyklėlę lankys drauge, todėl, pasiekus etapą, kai vaikui reikia pasilikti vienam, reakcija būna labai panaši į tą, kuri būna, kai vaikas pratinasi 1-2 dienas.
Jeigu manote, kad vaiko adaptaciją palengvins jo mylimas žaisliukas ir/arba apklotėlis, mielai prašome juos atnešti.
Mes manome, kad tėvai geriausiai žino, kokia adaptacija yra tinkamiausia jų vaikui, todėl esame lankstūs, išklausome bei stengiamės išpildyti visus pageidavimus.
Į ką reikia atkreipti dėmesį ruošiantis pradėti lankyti mokyklėlę:
– Jeigu vaikas lanko dvi dienas (pirmadienį ir trečiadienį) ir pirmadienį serga, ar galima būtų ateiti vietoj pirmadienio, pavyzdžiui, penktadienį?
Lankymo grafikas yra toks, kokį Jūs įrašėte į sutartį. Kadangi grupėje vienu metu negali būti daugiau, nei tam tikras skaičius vaikų, tai lankymas kitomis dienomis ir perpildytų grupę, ir apsunkintų auklėtojų darbą.
– Prieš kiek laiko reikia įspėti, jei norime nutraukti sutartį?
Įspėti reikia prieš mėnesį iki mėnesio penktos dienos. Pavyzdžiui, jei norite nebelankyti nuo lapkričio, įspėti reikia iki spalio penktos dienos. Įspėjus rugsėjo 10 dieną vis vien laikome, kad nebelankysite nuo lapkričio mėnesio.
– Kiek vaikų bus grupėse?
Antakalnio Vaikystės Sode:
Mažylių (12 – 30 mėnesių) grupėje vienu metu šiuo metu yra 15 vaikų.
Šnekučių (25-36 mėnesių) grupėje vienu metu šiuo metu yra iki septynių vaikų.
Sodiečių (2.5m – 5m) grupėje vienu metu šiuo metu yra vienuolika vaikų.
– Kiek pedagogų dirbs su vaikais?
Mažylių grupėje – priklausomai nuo vaikučių skaičiaus – dirba du arba trys pedagogai ir/arba asistentas(-ai)/savanoris(-ai).
Sodiečių grupėje – priklausomai nuo vaikučių skaičiaus – dirba vienas arba du pedagogai su asistentu (-ais)/savanoriu (-ais).
Vaikystės Sode taip pat nuolat turime savanorių bei tėvelių-savanorių, kurie padeda pedagogams.
– Kokia pedagogų kvalifikacija?
Visi pedagogai turi aukštąjį išsilavinimą bei yra specialiai apmokyti dirbti Vaikystės Soduose pagal mūsų programą. Daugiau apie pedagogų atrankos kriterijus ir mokymus.
– Ar priimate sergančius vaikus?
Sergančių užkrečiamomis ligomis vaikų į Vaikystės Sodą nepriimame net jei jie neturi temperatūros. Nepriimame ir vaikų, kurių kūno temperatūra pakyla virš 38 laipsnių.
Taip pat prašome tėvų supratingumo ir – jei vaikui pūlinga sloga ar stiprus kosulys – prašome gerbti kitus Vaikystės Sodo lankytojus ir sergančių vaikų į Vaikystės Sodą nevesti.
Jeigu vaikui pakyla temperatūra Vaikystės Sode, skambiname tėvams ir prašome kuo skubiau (pageidautina valandos bėgyje) pasiimti.
– Ar yra nuolaida antram vaikui?
2010-2011 mokslo metais antram vaikui yra taikoma 5proc nuolaida.
– Kas yra informacinė knygelė?
Kiekvienas vaikas turi užrašų knygelę, į kurią auklytės kasdien užrašo svarbiausius pastebėjimus apie vaiką (kaip valgė, miegojo, žaidė, draugavo ir pan.). Tai – ne literatūrinis rašinys, o trumpučiai pastebėjimai, kurie padeda tėveliams įsivaizduoti, kaip Vaikystės Sode dieną praleido jų vaikas.
– Girdėjau, kad Vaikystės Sode – labai neįprastos lovelės?
Vaikystės Sode vaikai ilsisi/miega ant Angels Rest lovyčių, skirtų specialiai ikimokyklinukų dienos poilsiui/miegui.
Šios lovytės:
– Užima mažai erdvės, nes galima dėti vieną ant kitos;
– Pagamintos iš patogios, atitinkančios visus reikalavimus medžiagos;
– Tinka vaikams nuo vienerių metų;
– Neturi aštrių kampų;
– Medžiagą galima lengvai plauti/valyti/dezinfekuoti, t.y. lovytė taikosi prie vaiko (ypač, jei vaikas pratinasi gyventi be sauskelnių), o ne vaikas turi taikytis prie lovytės;
– Lovytės taip pagamintos, kad vaikams nekels pavojaus nei išsitaršę siūlai/medžiaga, nei atsisukę varžtai (nes jų paprasčiausiai nėra!);
– Lovytėms gamintojas teikia septynerių metų garantiją;
Ir – galiausiai – lovytės gali turėti ir kitą paskirtį 🙂
Šitos lovytės yra naudojamos Belgijos, Olandijos, Prancūzijos, JAV, JK ir kt. valstybių privačiose ir valstybinėse ugdymo įstaigose bei atitinka griežčiausius reikalavimus.
– Ką daryti, jei noriu pradėti lankyti Vaikystės Sodą?
1) Susisiekti su Vaikystės Sodo administracija ir susitarti dėl apsilankymo. Mūsų giliu įsitikinimu, geriausiai apie mūsų veiklą pasakoja tai, ką Jūs pamatote atvykę į Vaikystės Sodą. Jums atvykus, aprodysime patalpas bei atsakysime į kylančius klausimus;
2) Jeigu po apsilankymo apsisprendėte, kad norite lankyti Vaikystės Sodą, pasirašykite sutartį, perveskite stojamąjį bei pirmojo mėnesio mokestį;
3) Kai tik pamatysime, kad mokėjimai atlikti, paskirsime Jums dieną, nuo kurios prasidės adaptacija;
4) Kuo greičiau susitarkite su auklytėmis (geriausia – pirmomis lankymo savaitėmis) dėl individualaus susitikimo, kurio metu pasidalinsite informacija bei pageidavimais dėl Jūsų vaiko. Individualūs susitikimai vyksta ne užsiėmimų metu, todėl reikia tartis iš anksto. Individualaus susitikimo trukmė – apie 30-60 minučių. Auklytė(s) paskirs Jums tikslų laiką.
– Ką reikia atsinešti ateinant į Vaikystės Sodą?
Laukiame Jūsų Vaikystės Sode!