Grįžti į naujienų sąrašą
rugpjūčio 10

100 gerų darbų Lietuvai!

Iki šių metų pabaigos Lietuvai padovanosime 100 gerų darbų. Taip Vaikystės Sodo ir Karalienės Mortos mokyklos bendruomenės nusprendė įprasminti Lietuvos 100-metį.

#1gerasdarbasLietuvai

Vinco Kudirkos Sodelio bendruomenė atsiliepė į beglobis.lt prašymą, paruošė skanėstų, kuriais buvo prekiaujama Kaziuko mugės metu. O surinktos lėšos skirtos beglobiams gyvūnams.

#2gerasdarbasLietuvai

Leono Sapiegos Sodelio sodiečiai aplankė "Vaikų linijos" savanorius - padėkojo jiems už svarbų darbą ir padovanojo burtų lazdeles, kurios gali išpildyti kiekvieną norą bei taupyklę su Kaziuko mugėje uždirbtais pinigėliais.

#3gerasdarbasLietuvai

Simono Daukanto Sodelio bendruomenė pagamino inkilus parskrendantiems paukščiams ir pakabino juos Kauno Panemunės šile.

#4gerasdarbasLietuvai

Leono Sapiegos Sodelio mažyliai-šnekučiai tvarkė šalia Sodelio esančia Neries krantinę.

#5gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio mažyliai-šnekučiai sodino gėlytes Vilniaus miesto krizių centre "Paramos moterims ir šeimai tarnyba".

#6gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai pasodino ir išaugino augalus indeliuose, o po to iškeliavo į Vilniaus senamiestį ir dalino prekeiviams.

#7gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai Rasų kapinėse tvarkė garbingų, daug gero Lietuvai nuveikusių žmonių kapus.

#8gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos pagrindinės mokyklos Emilijos Pliaterytės ir Daumanto klasių mokiniai savaitgaliais savanoriavo senelių globos namuose "Sevilis".

#9gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio sodiečiai prisijungė prie užseniečių vaikų integracijos programos pabėgeliams - pakvietė juos į svečius, dovanojo pačių gamintus skirtukus knygoms, kartu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei vaišinosi lietuviškais patiekalais.

#10gerasdarbasLietuvai

Kauno Karalienės Mortos mokyklos Jono Vileišio klasė savanoriavo Šančių senelių globos namuose.

#11gerasdarbasLietuvai

Kauno A. Juozapavičiaus Sodelio šnekučiai nutarė pradžiuginti likimo mažiau apdovanotus vaikus - patys gamino atvirukus ir išsiuntė į Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namus.

#12gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai aplankė pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise gyvenančius senus ir sergančius žmones - vaišino juos pačių keptais sausainiais ir pradžiugino sveikinimais.

#13gerasdarbasLietuvai

Gedimino Sodelio vaikai tapo Mažaisiais Princais - praeiviams dalino šypsenas, linkėjo geros dienos ir dalino pačių gamintas gėlytes su ištraukomis iš "Mažojo princo".

#14gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos mokyklos Karaliaus Mindaugo klasė, įkvėpti Jono Biliūno apsakymo "Brisiaus galas", vyko savanoriauti į "Tautmilės" prieglaudą.

#15gerasdarbasLietuvai

Čiurlionio Sodelio sodiečiai sodino ir augino prieskonius, juos pardavė Vaikystės Sodo gimtadienio šventėje, o surinktus pinigėlius kartu su žaisliukais ir maistu paaukojo prieglaudai "Vyšnių sodas".

#16gerasdarbasLietuvai

Draugystės Sodelio sodiečiai lankėsi Tautmilės prieglaudoje - savanoriavo, dovanojo surinktus daiktus, maistą.

#17gerasdarbasLietuvai

Čiurlionio Sodelio sodiečiai sukūrė gyvūnų portretus, tada sukūrė reklamą - kad tėveliai aukotų pinigėlius. Sodiečiai už paaukotus pinigus nupirko maisto šuneliui Rudžiui, kuris saugo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Pavilnyje esančią zoologinę kolekciją.

#18gerasdarbasLietuvai

"Vaikystės Sodo" ir Karalienės Mortos mokyklos biuro komanda kreipėsi į Maltos ordiną ir sužinojo keleto senolių, kuriems reikalinga pagalba, kontaktus. Pasiskirstę komandomis Vilniuje aplankėme keturis senolius ir padėjome jiems namuose: valėme langus, dulkes, voratinklius, siurbėme kilimus ir, žinoma, smagiai bendravome. Nuoširdus dėmesys ir pokalbiai buvo didžiausia vertybė senoliams.

#19gerasdarbasLietuvai

S. Batoro Sodelio sodiečiai keliavo į Tautmilės prieglaudėlę, kur aplankė ten gyvenančius kačiukusir nuvežė jiems dovanų. Matytumėte, KIEK meilės ir šilumos Sodiečiai suteikė kačiukams! Iš vaikų veidų šypsena nedingo ilgai, dar ir tada, kai jau sugrįžo į Sodelį! Katės puikiai pajutusios vaikų geranoriškumą ir lyg norėdamos atsidėkoti už atneštas dovanėles, ėjo pas vaikus, glaudėsi, murkė ir žaidė. Ne vienas sodietis sakė, jog būtinai dar čia sugrįš su tėveliais paimti išsirinkto kačiuko.

#20gerasdarbasLietuvai

Besimėgaudami šiltu oru, Tado Ivanausko Sodelio sodiečiai nusprendė sutvarkyti takelį, lydintį žmones prie ežero. Vaikai su entuziazmu ne tik rinko šiukšles, bet ir diskutavo apie šiukšlinimo žalą gamtai, žmonių neatsakingumą ir aplinkos tausojimo svarbą. Esant geriems orams, sodiečiai pažadėjo sugrįžti ir tęsti šią gražią tradiciją.

#21gerasdarbasLietuvai

Šį savaitgalį jungtinė "Vaikystės Sodo" mokytojų ir jų palaikymo komanda dalyvavo "World Cleanup Day Lietuva"! Prisijungėme prie pasaulinės švarinimosi iniciatyvos ir savo pavyzdžiu skatiname saugoti mūsų visų namus - Žemę!