DARBELIAI. Kirminėliai.

Parašyta 2009 Kovo 3 d.

k1

Rašo Aistė: Mano vaikų darželyje šį trečiadienį vyks Kaziuko mugė. Ji vyksta kasmet. Vaikai pridaro darbelių ir pardavinėja vieni kitiems. O už surinktus pinigėliui grupei kokį nors žaidimą nuperka. Tad šį savaitgalį teko pasukti galvas, ką čia įdomaus padarius, kad kiti vaikai susigundytų pirkti. Naršiau internetą, sklaidžiau knygas ir iš kelių idėjų sugeneravau vieną...Kaip daryti. 1. Pradėjome nuo kirminėlių galvų. Jas vėlėme iš vilnos.

k2

Iš pradžių reikia vilną subadyti su specialia adata. Ji labai aštri, tad šis darbas atiteko man.

k3 2. Suformavus rutulio formą, kamuoliuką sudrėkinome ir šiek tiek išmuilavome skystu muilu.

k4 3. O tada jau darbavomės visi. Reikėjo ilgai ir kantriai tarp rankų sukti, kol kamuoliukai pasidarė gan kieti ir tolygūs.

k5

k6 4. Padarius rutuliukus aš iš karoliukų dariau jiems ragelius, nosytes, akytes, burnytes, o tuo tarpu Aurimas iš popieriaus juostelių (maždaug 1 m. ilgio ir 2,5 cm pločio) darė kūnelius. Turbūt daug aiškinti nereikia-tiesiog iš juostelių lankstoma „armonikėlė“.

k7

k8

k9

5. Sunkiausia buvo pritvirtinti pagaliukus. Bet pasiėmiau moment stiprių klijų ir kažkokiu būdu juos ten įtaisiau. Kirminėliai labai šaunūs ir žaismingi, nes judinant pagaliukus jie labai smagiai vingiuoja.

k10Labai smagus darbelis. Ačiū. Tiems, kurie visgi norėtų galvytę nusivelti, tikrai nebūtina adata. Vilną reikia ištempti, kad ją būtų galima suvynioti į kamuoliuką kaip siūlą. Kaip ir vyniojan siūlą reikia vynioti įvairiomis kryptimis, kad gautųsi kamuoliuko forma, tik nereikia suvynioti pernelyg tvirtai. O toliau jau viskas tas pats: šlapinam, išsimuiluojam delnus ir voliojam. Gaunasi tobulas kamuoliukas.
Pagalvojau, kad smagu būtų ir iš modalino daryti, tada dar galima ir nuspalvinti kaip nori :)

Laura
2009 06 09 22:20

Mes darėm tokią nenuoramą, tai jai padarėm iš paprasto plastelino, ją pervėrėm siūlu ir kur popierius, ten buvo sagutė, kaip ir iš kito galo gali būti mažyčių sagučių akytės. Pas mus iki šiol laikosi normaliai.
Matas mėgsta pavelti su adata, tik šiaip pabagsnoti :)

Labai smagus kirmeliukas. Liuks.

Gintare
2009 03 04 04:19

Agne, šįryt kaip tik su viena mama kalbėjome apie alternatyvas galvai:) Ji pasiūlė popierinę, o aš - būtent tokią, kaip Tu:) Manau, kad tikrai turėtų "suveikti":)

Austėja Landsbergienė
2009 03 03 21:05

Kirmėlės galvai pasiūlyčiau pasidaryti... mažą siūlų kamuoliuką iš bet kokių patinkančios spalvos siūlų, kurį pabaigus vynioti, sutepti klijais ir palikti išdžiūti... paskui lygiai taip galima prisiūti ar priklijuoti karoliukus. Pabandykit, manau turėtų suveikti...

Agnė
2009 03 03 21:00

Labai geras ir teisingas tavo straipsnis, Austėja. Sutinku su tais privalumais, bet - O TAIP, tam reikia labai gero pedagogo. Tame darželyje, kurį lankė Aurimas, tokio pedagogo tikrai nebuvo... :( Gal dabar atsirado, nes atsidarė dar vienas privatus darželis netoliese, išaugo konkurencija, tai gal jie ir pasitempė.

Aistė
2009 03 03 19:33

Su mišriomis grupėmis galima irgi puikiai dirbti, bet tam reikia...laaabai profesionalaus pedagogo. Va, čia rašiau apie tai: http://www.austejosblogas.lt/2009/01/04/vieni-kitiems-viii-darzelyje-su-vyresniais-ar-jaunesniais-o-gal-miri-grupe/ :) Džiugu, kad Bitutėje smagu!

Austėja Landsbergienė
2009 03 03 18:17

Darželis, į kurį dabar einame - tai "Bitutė" šeškinėje. O į kurį ėjome (privatų) nelabai norėčiau rašyti. Ten, kiek žinau, keitėsi auklėtojos, gal ir situacija pasikeitė. Galiu pasakyti tik tiek, kad darželis Jeruzalėj. Mums tas darželis tiko, kol Aurimui buvo 2-3 metai. Ten viena bendra grupė (vaikai nuo 2 iki 6m). Kol Aurimas buvo mažiukas, visai į naudą išėjo bendravimas su vyresniais. Vaikai geri buvo, neskriaudė mažiukų. Bet kai suėjo 3m, atsirado poreikis lavinimui, o ką rimto padirbsi su vaikais, kai toks amžių skirtumas.

Aistė
2009 03 03 18:11

Aiste, o į kokį darželį eina Aurimas? Ir koks buvo tas privatus? Manau, ne man vienai įdomu:)

Austėja Landsbergienė
2009 03 03 15:55

Dėl renginukų darželuje, tai TAIP-mūsų darželis superinis. Iš pradžių Aurimas ėjo į privatų, netoli namų, bes ten buvo tik priežiūra ir jokio lavinimo. Tad perrašėme į valstybinį ir iki šiol negaliu atsidžiaugti!!! Jie tiek prigalvoja visokių renginių, užsiėmimų. Važiuoja į kitus darželius, dalyvauja visokiuose projektuose. Žodžiu tikrai SUPER.

O dėl vilnos vėlimo, žinau, kad kai kas tokiu rutuliukus ir be adatos padaro. Kažkada ir internetą naršiau ir buvau atradusi vėlimo technikų. Yra toks psl. www.veltinis.lt Ten labai daug visko šia tema ;) Sėkėms!

Aistė
2009 03 03 15:50

Aiste, man nepaprastai patiko Kaziuko mugės mintis darželyje. Super! Tai iš tiesų labai panašu į ne Lietuvoje tokiu populiarius darželiuose ir mokyklose papildomų lėšų paieškos (fund-raising) renginukus. Tikrai super!

Ir dar turejau klausimą: jei neturi tos specialios adatos, tai, tikriausiai, reikia galvoti kažką kita, ar ne?

Austėja Landsbergienė
2009 03 03 14:32

 

"Vaikystės Sodo" Šeštadieninė mokyklėlė Mažasis mokslininkas! Daugiau informacijos rasite ČIA